Strona główna arrow Dzień w Straży Miejskiej - blog
Dzień w Straży Miejskiej - blog
Parking na jezdni Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
02.04.2014.
Kierowcy parkują swoje auta na różne sposoby: na zakazach, na chodnikach, tym samym nie pozostawiając miejsca pieszem, zastawiają bramy wjazdowe. Byli również tacy, którzy próbowali wykorzystać do tego celu cukiernie . Na jednym z patroli byliśmy przekonani, że znaleźliśmy kolejny ciekawy sposób, gdy naszym oczom ukazało się auto pozostawione na jednym z pasów ruchu na ul. Wolności w Jeleniej Górze.
Więcej…
 
Fotoradar Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
01.04.2014.
Mimo że zakres uprawnień straży miejskiej jest jasno sprecyzowany w ustawie o stażach gminnych (Dz.U. 2013 poz. 1383), to i tak większość z nas nie ma pojęcia czym strażnicy miejscy się zajmują, co mogą zrobić a jakie działania przekraczają już ich kompetencje. Jedno z wielu zadań które zostało przydzielone tej instytucji to możliwość używania fotoradaru w celu rejestrowania pojazdów, które przekroczyły dozwoloną prędkość.
Więcej…
 
Spotkanie w Tesco Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
20.03.2014.

Dziś o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, a zarządcami Hipermarketu Tesco przy al. Jana Pawła II 17. Zebranie to miało na celu rozwiązania problemów, z którymi boryka się ten obiekt handlowy.

Więcej…
 
Uczę się bezpiecznie żyć Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
18.03.2014.
Dnia 19.03.2014 r. odbył się konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”, w którym udział wzięły jeleniogórskie szkoły i przedszkola. Była już to dziesiąta edycja turnieju, który ma na celu poszerzać wiedzę wśród młodych na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Więcej…
 
Straż Miejska Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
16.03.2014.
Straż miejska. Czy to tylko zbędna instytucja, która zajmuje się jedynie wlepianiem mandatów za złe parkowanie bądź zakładaniem blokad na naszych autach? Wielu z nas ma podobne bądź jeszcze gorsze zadanie na temat tej organizacji. My jednak postaramy się to zweryfikować.
Więcej…
 
Zaczynamy praktyki w SM Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
15.03.2014.
Jesteśmy studentkami III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Szukając odpowiedniej placówki do odbycia praktyk oraz nowych doświadczeń zawodowych, postanowiłyśmy zwrócić się w tej sprawie do Straży Miejskiej. Przez okres 20 dni, dzięki uprzejmości funkcjonariuszy, będziemy miały możliwość podpatrzenia ich pracy oraz tego jak funkcjonuje taka placówka. Pewnie zastanawiacie się: „Straż Miejska i dziennikarstwo?
Więcej…
 
Copyright © 2005-2020 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@