Strona główna
75 75 251 62
Kontrole palenisk Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
13.12.2018.
     Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre a to oznacza zwiększoną ilość kontroli palenisk przez strażników miejskich. Funkcjonariusze ujawnili w tym roku kilkadziesiąt nieprawidłowości ale jest to margines wszystkich podjętych interwencji w tym zakresie.

W tym roku strażnicy miejscy przeprowadzili ponad 400 takich kontroli, w tym w ponad 150 przypadkach sporządzono protokół z kontroli oraz pobrali kilkadziesiąt próbek popiołu.

Świadomość mieszkańców naszego miasta na temat ekologicznego palenia w piecach nie jest zła. Z reguły mieszkańcy są dobrze wyedukowani jak i jakim opałem palić w piecach. Niestety nie wszyscy. W 2018 roku strażnicy nałożyli blisko 60 mandatów karnych a kilka spraw trafiło do sądu. Nie jest to duża liczba w stosunku do ilości podjętych interwencji, jednak ukarane osoby skutecznie zatruwały środowisko. W tych przypadkach do pieców najczęściej trafiały odpady w postaci płyt wiórowych, stare lakierowane ramy okienne, trociny, elementy plastikowe a nawet stare ubrania.

Bardziej pomysłowi potrafili zrobić instalację do wstrzykiwania do paleniska przepracowanego oleju silnikowego. Podczas jednej kontroli strażnicy ujawnili stanowisko do cięcia płyty wiórowej na wymiar paleniska w piecu a obok kilkadziesiąt formatek przygotowanych do spalenia. Kolejna kontrola wykazała, że piec w piwnicy służył do wypalania izolacji z przewodów miedzianych. W jednej z pobranych próbek popiołu, na terenie Cieplic, stwierdzono aż kilkanaście różnych materiałów, które nie powinny trafić do pieca.

Strażnicy miejscy przeprowadzający kontrolę palenisk od kilku tygodni wyposażeni są również w urządzenia do pomiaru wilgotności drzewa opałowego i sypkich materiałów drewnopochodnych. 
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj182
mod_vvisit_counterWszystkich356103

Twój IP:
54.161.118.57
Twój Host:
ec2-54-161-118-57.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@