Strona główna
75 75 251 62
Bezpieczne Wakacje ze Strażą Miejską Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
19.06.2019.
   W okresie wakacyjnym służby mundurowe koordynują swoje działania skupiając się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży szkolnej. W ramach prowadzonych, cyklicznie akcji, pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”, Straż Miejska w Jeleniej Górze wspólnie ze służbami mundurowymi, działającymi w Jeleniej Górze będzie uczestniczyła w działaniach ukierunkowanych na bezpieczny pobyt dzieci i młodzieży na terenie miasta.

Głównym zadaniem służb realizujących zadania w terenie, będzie patrolowanie miejsc w których mogą przebywać dzieci i młodzież. Będą to okolice dworców, galerie handlowe, baseny parki oraz inne atrakcyjne miejsca Jeleniej Góry. Funkcjonariusze Straży Miejskiej, będą zwracali uwagę na dostępność do środków psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki wyroby tytoniowe lub dopalacze. W okresie wakacyjnym zdarzają się także ucieczki z domów, stąd też, patrolując takie miejsca jak galerie handlowe, dworce, parki czy tereny ogrodów działkowych szczególną uwagą zostanie objęta młodzież pozostająca bez opieki osób dorosłych. Warto pamiętać, że „ucieczkowicze" są szczególnie narażeni na zjawiska deprawacji takiej jak podatność na kradzieże, korzystanie z używek, czy też różnego rodzaju zachowań seksualnych.

Pierwsze tego typu działania zostaną przeprowadzone w dniu 19 czerwca, na zakończenie roku szkolnego. Będą one obejmowały akcję edukacyjną realizowaną przez członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, polegającą na dystrybucji informacji wśród sprzedawców napojów alkoholowych w mieście, między innymi w zakresie zakazu ich sprzedaży i udostępniania osobom niepełnoletnim. Przedstawicielom Komisji będą towarzyszyły patrole Straży Miejskiej i Policji, które równolegle do prowadzonych działań informacyjnych, będą prowadziły działania prewencyjne.

Niezależnie od działań patrolowych, w całym okresie wakacyjnym, realizowane będą programy z zakresu prewencji kryminalnej i edukacji. Tematyka prowadzonych zajęć, konkursów i imprez obejmowała będzie takie segmenty zagrożeń jak „Bezpieczeństwo w górach”, „Bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczny pobyt w mieście” oraz „Jak bezpiecznie korzystać ze środków komunikacji publicznej”. Popularnym programem jest corocznie organizowany „Zgubek”, program skierowany do dzieci, rodziców i opiekunów, informujący o zasadach postępowania w sytuacjach gdy dziecko się zgubi.

Wszystkie tego typu działania będą realizowane w oparciu o formułę „Koalicja na rzecz bezpieczeństwa” polegającą na wspólnych działaniach służb mundurowych i ratowniczych w mieście.


Wszystkie akcje rozpoczynają się o godzinie 10.00 a inauguracja w Sobieszowie, 22.06.2019 o godzinie 11.00

 
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWszystkich373835

Twój IP:
100.24.122.228
Twój Host:
ec2-100-24-122-228.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@