Strona główna
75 75 251 62
Działania prewencyjne z MKRPA Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
18.06.2019.
  W środę 19 czerwca 2019 roku przypadało zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież będą świętować jego zakończenie i rozpoczęcie wakacji. Z doświadczeń z lat poprzednich wynika, że tego dnia młodzież sięga po alkohol.

Zdarza się również, że sprzedawcy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów i sprzedają go nieletnim oraz nie przestrzegają pozostałych zasad i warunków korzystania z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W związku z tym Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze zainicjowała przeprowadzenie akcji przeciwdziałającej takim zachowaniom. Działania o charakterze prewencyjnym będą prowadzone na terenie miasta a w ramach prowadzonych działań realizowane będą następujące cele:

- uświadomienie sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu osobom niepełnoletnim jest przestępstwem a sprzedawcy z tego tytułu grożą zarówno konsekwencje karne, jak również administracyjne kończące się utratą zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych;
- ograniczenie dzieciom i młodzieży dostępu do alkoholu;
- uwrażliwienie dorosłych na problem spożycia alkoholu przez młodzież oraz eliminowanie społecznego przyzwolenia na jego sprzedaż niepełnoletnim i pomoc niektórych dorosłych w jego nabyciu.

Jeleniogórska Straż Miejska włączyła się do akcji i w dniu 19 czerwca w godzinach 11-16 patrolowała miasto ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie może być spożywany alkohol przez osoby niepełnoletnie
 
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterWszystkich373835

Twój IP:
100.24.122.228
Twój Host:
ec2-100-24-122-228.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@