Strona główna
75 75 251 62
Kontrole palenisk Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
18.10.2019.
     Sezon grzewczy przed nami a to oznacza zwiększoną ilość kontroli palenisk przez strażników miejskich. Funkcjonariusze ujawnili w tym roku już kilkadziesiąt nieprawidłowości.

Od 1 stycznia tego roku strażnicy miejscy przeprowadzili blisko 300 takich kontroli. W 13 przypadkach funkcjonariusze pobrali próbki popiołu, które po zbadaniu wykazały spalanie odpadów.

Świadomość mieszkańców naszego miasta na temat ekologicznego palenia w piecach nie jest zła. Z reguły mieszkańcy są dobrze wyedukowani jak i jakim opałem palić w piecach. Niestety nie wszyscy. W tym roku strażnicy nałożyli blisko 60 mandatów karnych a 5 spraw trafiło do sądu. Nie jest to duża liczba w stosunku do ilości podjętych interwencji, jednak ukarane osoby skutecznie zatruwały środowisko.
W tych przypadkach do pieców najczęściej trafiały odpady w postaci płyt wiórowych, stare lakierowane ramy okienne, panele podłogowe, elementy plastikowe a nawet stare ubrania.

Bardziej pomysłowi potrafili zrobić instalację do wstrzykiwania do paleniska przepracowanego oleju silnikowego. Podczas jednej kontroli strażnicy ujawnili stanowisko do cięcia płyty wiórowej na wymiar paleniska a obok kilkadziesiąt formatek przygotowanych do spalenia. Kolejna kontrola wykazała, że piec w piwnicy służył do wypalania izolacji z przewodów miedzianych. Natomiast w jednej z pobranych próbek popiołu stwierdzono aż kilkanaście różnych materiałów, które nie powinny trafić do pieca.

Strażnicy miejscy przeprowadzający kontrolę palenisk oprócz sprzętu do pobierania próbek popiołu wyposażeni są również w urządzenia do pomiaru wilgotności drzewa opałowego i sypkich materiałów drewnopochodnych.

 
13 Listopada 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Arkadiusz, Arkady,
Brykcjusz,
Eugeniusz, Jan,
Mikołaj, Stanisław,
Walentyn
Do końca roku zostało 49 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWszystkich378365

Twój IP:
3.95.131.97
Twój Host:
ec2-3-95-131-97.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@