Strona główna
75 75 251 62
Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu? Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
18.11.2019.
    Mimo licznych kampanii społecznych i wysokich mandatów wciąż wielu kierowców bezprawnie parkuje na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.


Straż miejska w Jeleniej Górze co roku wypisuje kilkadziesiąt mandatów za takie wykroczenie, jednak wciąż widuje się osoby zdrowe zajmujące miejsca dla niepełnosprawnych. Od kilku lat uczestniczymy czynnie w Kampanii Parkingowej pn. „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”

W najbliższym czasie jeleniogórscy strażnicy miejscy zwiększą kontrolę zasadności parkowania na kopertach dla osób niepełnosprawnych. Przypominamy, że osoba uprawniona do parkowania w tych miejscach musi posiadać kartę parkingową osoby niepełnosprawnej. Karta taka musi być umieszczona w widocznym miejscu, za przednią szybą pojazdu. To bardzo ważne gdyż pojazd bez widocznej karty jest traktowany jak pojazd osoby „nieuprawnionej” i może zostać nawet odholowany.

W tym tygodniu strażnicy miejscy będą stosować dotychczasowe metody dyscyplinowania kierowców, którzy naruszają warunki parkowania w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Interwencje te jak do tej pory zakończą się najczęściej mandatem karnym.

Od przyszłego tygodnia osoby, które zaparkowały na „kopercie” dla osoby niepełnosprawnej, a nie mają stosownych uprawnień, muszą się liczyć z tym, że ich auto zostanie odholowane. Czy to się opłaca, chyba nie. Kwota za odholowanie i mandat karny to blisko tysiąc złotych.

Za parkowanie w miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie mając stosownych uprawnień narażamy się na mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych a za posługiwanie się nie swoją kartą parkingową 300 zł. Jeśli pojazd zostanie odholowany to dodatkowo 494 zł plus opłata za każdą dobę na parkingu strzeżonym.

Osoby będące świadkami bezprawnego parkowania samochodu mogą dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986. 
25 Lutego 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bolebor, Cezary,
Konstancjusz,
Maciej, Małgorzata,
Modest, Nicefor
Do końca roku zostało 311 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj190
mod_vvisit_counterWszystkich400464

Twój IP:
18.232.125.29
Twój Host:
ec2-18-232-125-29.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2020 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@