Strona główna arrow Informacje dla mieszkańców arrow Uwaga na zalegający śnieg.
Uwaga na zalegający śnieg. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: mł.strażnik Artur Wilimek   
14.12.2010.
       Dach pokryty śniegiem to ładny widok. Czasem taka dekoracja to jednak groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu lub balkonu. Jeden metr kwadratowy białego puchu o przeciętnej gęstości i grubości około 15 cm może ważyć około 50 kg!!!
Obowiązkiem właściciela nieruchomości, zgodnie z regulaminem miasta, jest dbanie o ład i porządek wokół swojej nieruchomości. Jeśli na jego budynku znajduje się zwisający śnieg lub też na płaskim dachu budynku leży znaczna ilość białego puchu, jest zobowiązany do jego usunięcia. Również nagromadzony śnieg na balkonach i tarasach może doprowadzić do przeciążenia tych konstrukcji i tragedii.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Miejskiej obeszli wiele nieruchomości, spotkali się z ich właścicielami czy zarządcami i informowali o obowiązku odśnieżania dachów i chodników.

Zwisy śnieżne i lodowe są poważnym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia ludzi, mogą też uszkodzić zaparkowane pojazdy. Właściciel lub zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania, musi liczyć się z wysokimi mandatami karnymi lub sprawą skierowaną przeciwko niemu do sądu.

Kierujemy apel do wszystkich mieszkańców, którzy zauważą zalegający lub zwisający śnieg czy sople lodu, by zgłaszali to telefonicznie dzwoniąc na numer 75 75 25162 lub przychodzili do nas osobiście na ulicę Armii Krajowej 19.
 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@