Strona główna arrow Informacje dla mieszkańców arrow Powracający temat - koperty
Powracający temat - koperty Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: mł.strażnik Artur Wilimek   
18.01.2010.
       W kwietniu 2009 roku ruszyła w naszym mieście kolejna  edycja ogólnopolskiej Kampanii Parkingowej - „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Akcja uczy Polaków, że zajmowanie miejsc parkingowych osobom z niepełnosprawnością znacznie ogranicza ich swobodne poruszanie się i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jeleniogórska Straż Miejska czynnie uczestniczyła w promowaniu akcji. Mieszkańcom rozdawane broszury i ulotki reklamowe opisujące szczegóły akcji.

Niestety wielu mieszkańców ignoruje tego typu działania a co najważniejsze w sposób rażący łamie przepisy ruchu drogowego. Przypomnijmy, że parkując na miejscu przeznaczonym dla inwalidy dopuszczamy się wykroczenia, za które możemy otrzymać mandat karny w wysokości 500zł. To jeśli funkcjonariusz Straży Miejskiej lub Policji "złapie" nas na gorącym uczynku. Jeśli natomiast nie zastanie kierowcy, na auto zostanie założone urządzenie blokujące lub pojazd zostanie odholowany. W przypadku usunięcia pojazdu dojdą dodatkowo koszty holowania i parkingu strzeżonego.Oczywiście wszystkie te informacje dotyczą osób nie posiadających specjalnej karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Tylko taka karta uprawnia do parkowania w tym miejscu. Nie uprawniają natomiast inne dokumenty typu karta ZUS, książeczka zdrowia, zaświadczenie od lekarza itp. Karta parkingowa musi znajdować się w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

Wielu, nieuprawnionych do parkowania w tych miejscach, kierujących korzystając z okresu zimowego tłumaczy swój postój tym, że koperta była przykryta śniegiem. Takie tłumaczenie nie będzie uwzględnione gdyż wszystkie tego typu miejsca oznaczone są również odpowiednim znakiem pionowym.

Pozostaje więc apel do wszystkich pełnosprawnych kierowców o odrobinę rozsądku i wyrozumiałości.
 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@