Strona główna arrow Dzień w Straży Miejskiej - blog arrow Spotkanie w Tesco
Spotkanie w Tesco Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Katarzyna i Natalia   
20.03.2014.

Dziś o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, a zarządcami Hipermarketu Tesco przy al. Jana Pawła II 17. Zebranie to miało na celu rozwiązania problemów, z którymi boryka się ten obiekt handlowy.


Od dłuższego czasu skwer, przylegający do parkingu sieci handlowej Tesco jest notorycznie zaśmiecany przez lokalnych bezdomnych, którzy spożywając tam alkohol zostawiają butelki i inne odpadki na trawniku. Faktem jest, iż mieszkańcy chcąc skrócić sobie drogę często wykorzystują tą trasę, a tam spotykają się dosłownie ze śmietnikiem. Bardziej jednak bulwersujące jest to, że dzieci które również korzystają z tej ścieżki mają styczność z pozostałościami po odbytych tam libacjach. Obie strony zgodziły się, że taki stan rzeczy jest niedopuszczalny, dlatego też zostaną podjęte działania które mają temu zapobiec.

Zarządcy Tesco poprosili również strażników miejskich o poradę w sprawie oznakowania drogi dla dostawców. Problem polegał na tym, iż uliczka przeznaczona dla tejże grupy osób była notorycznie blokowana przez zaparkowane samochody klientów i nie tylko. Po konsultacji także ta kwestia została rozwiązana i już niedługo stanie tam dodatkowy znak zakazu.

Ostatnim tematem spotkania, była ponownie sprawa bezdomnych którzy systematycznie żebrzą pod hipermarketem. O ile sprawa może wydawać się niegroźna, o tyle żebranie jeśli jest prowadzone w sposób natarczywy lub oszukańczy jest już wykroczeniem, które z czasem może się zamienić w przestępstwo wymuszenia np. haraczu. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo klientów i mieszkańców Jeleniej Góry, patrol Straży Miejskiej będzie częściej kontrolował to miejsce. Przy okazji spotkania zostało zawarte jak na razie słowne porozumienie co do współpracy Straży Miejskiej i Hipermarketu Tesco, w ramach różnych akcji społecznych.
 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@