Strona główna
75 75 251 62
Stanowisko Straży Miejskiej ws. parkowania przy ulicy Solnej Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
25.03.2014.
      W nawiązaniu do publikacji zatytułowanej „Stoi w niedozwolonym miejscu już 37 dni!” informuję, że w opisanej sytuacji niewątpliwie nie mamy do czynienia z prostym przypadkiem parkowania pojazdu w miejscu w którym jest to zabronione.

Znak zakaz ruchu oraz oznakowanie powyższego obszaru ulic strefą zamieszkania, w sposób jednoznaczny określają dostępność ul. Solnej dla pojazdów dokonujących zaopatrzenia, lub parkujących w miejscu do tego wyznaczonym. Zastosowanie standardowych narzędzi typu wezwania, blokady koła pojazdu itp. nie przyniosły w powyższym przypadku efektów. Szybkie usunięcie pojazdu z ul. Solnej mogłoby się odbyć jedynie w sytuacji wyczerpania przesłanek określonych w art 130a prawa o ruchu drogowym. W opisywanych w artykule okolicznościach nie doszło natomiast do ujawnienia przesłanek z których mogłoby wynikać, że zaparkowany w miejscu gdzie jet to zabronione samochód stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Prowadzone w Straży Miejskiej w Jeleniej Górze postępowanie wyjaśniające prowadzone jest pod kątem kwalifikacji czynu jako porzucenie pojazdu przez jego dotychczasowego właściciela. Za taką interpretacją przemawia wyjątkowa ignorancja przepisów, brak zainteresowania własnością oraz długi czas bezczynności właściciela pojazdu. W najbliższym czasie powinny być rozwiązane wątpliwości dotyczące ustalenia aktualnych danych osobowych obecnego właściciela pojazdu. Dane rejestrowe lub weryfikowane w powyższych okolicznościach dane osoby opłacającej obowiązkowe składki ubezpieczenia komunikacyjnego nie zawsze pokrywają się z danymi rzeczywistymi.

W sytuacji gdy wyjaśnione zostaną wyżej opisane okoliczności pojazd zostanie usunięty w oparciu o dyspozycję art 50a prawa o ruchu drogowym.

W powyższym przypadku należy wykazać, że w pełni została wyczerpana procedura odnosząca się do dokonania należytej staranności zarówno formalnej jak i wynikającej z opisu stanu faktycznego, gdyż niemałe koszty realizowanych procedur obciążają właściciela samochodu. Trudno byłoby wytłumaczyć się np. z okoliczności, że Straż Miejska odholowała samochód nie stwarzający zagrożenia w ruchu drogowym.

W dniu 26.03 Straż Miejska uzyskała kontakt do właściciela pojazdu, który został wezwany celem wyjaśnienia sprawy. Właściciel busa zgłosił się do siedziby Straży Miejskiej, został ukarany za popełnione wykroczenia a następnie odjechał pojazdem z ulicy Solnej.


 
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWszystkich329908

Twój IP:
35.172.201.102
Twój Host:
ec2-35-172-201-102.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@