Strona główna
75 75 251 62
Zaparkowali bez wyobraźni Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy   
15.04.2014.
       Całkowitym brakiem wyobraźni wykazali się kierowcy parkujący na ulicy Bankowej i Piłsudskiego. W jednym i drugim przypadku stworzyli utrudnienie dla pieszych.

Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. W jednym przypadku została rozpoczęta procedura odholowania pojazdu i kierowca będzie musiał zapłacić za przyjazd holownika.

Mieszkańcy bardzo często telefonują do Straży Miejskiej z prośbą o interwencję ws. blokowania wjazdów/wyjazdów, parkowania na przejściach dla pieszych, kopertach dla inwalidów, całej szerokości chodnika, na skrzyżowaniach i w ich obrębie oraz w miejscach gdzie jest to zabronione znakami drogowymi. Każde takie zgłoszenie jest rejestrowane i strażnicy muszą zainterweniować. Najczęściej kończy się na założeniu blokady na koło. To często jedyna metoda aby skontaktować się z osobą, która zaparkowała auto w miejscu zabronionym. Jeśli jest możliwość strażnicy ustalają dane właściciela pojazdu i próbują skontaktować się z nim. Zdarzają się przypadki, że blokada pozostaje na kole przez kilka dni. Nie oznacza to, że strażnicy nic nie robią w tej sprawie. Przykładem może być pojazd zablokowany przy ulicy 1 Maja gdzie właściciel pojazdu jest osobą nie posiadającą meldunku. Strażnicy ustalają miejsce jego pobytu. Zdarza się, że właściciel pojazdu mieszka w innym mieście. obieg korespondencji to kolejne kilka dni. Często osoby te nie odbierają korespondencji i wyjaśnienie sprawy przedłuża się. Od początku tego roku strażnicy założyli 160 blokad

Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym gdy pojazd zagraża w ruchu drogowym lub powoduje utrudnienia w ruchu może być przez Straż Miejską odholowany. To koszt 483zł + (38zł za każdą dobę postoju na parkingu) dla pojazdów o dmc do 3,5t oraz kwota mandatu karnego. Od początku roku na polecenie Straży Miejskiej odholowano 13 pojazdów.
W wielu przypadkach gdy kierowca zaparkuje pojazd w niedozwolonym miejscu za wycieraczką szyby można znaleźć wezwanie do stawiennictwa w siedzibie Straży Miejskiej i złożenia stosownych wyjaśnień. Należy to wykonać w ciągu 3 dni.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem mandatów karnych za parkowanie na skrzyżowaniu i w jego obrębie grozi 300zł mandatu i 1pkt karny, za parkowanie na przejściu dla pieszych i w jego obrębie do 300zł mandatu i 1pkt karny, za parkowanie na całej szerokości chodnika bądź nie pozostawienie 1,5m przejścia 100zł mandatu i 1pkt karny, za blokowanie wjazdu/wyjazdu 100zł mandatu i 1pkt karny, za niestosowanie się do znaków zakaz zatrzymywania oraz zakaz postoju 100zł mandatu i 1 pkt karny, za parkowanie w miejscu innym niż wyznaczone w strefie zamieszkania 100zł mandatu i 1pkt karny.

W przypadku gdy kierujący odmówi przyjęcia mandatu karnego strażnik sporządza dokumentację z miejsca zdarzenia i kieruje wniosek o ukaranie do Sądu.

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
 
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWszystkich329907

Twój IP:
35.172.201.102
Twój Host:
ec2-35-172-201-102.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@