Strona główna
75 75 251 62
Monitoring przeciwko wykroczerniom drogowym Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
13.05.2014.
       Kierowcy łamiący przepisy w ścisłym centrum miasta muszą obawiać się nie tylko patroli Straży Miejskiej czy Policji. Miasto obserwuje około 150 kamer.

Kilkadziesiąt kamer rozmieszczonych w centrum miasta czuwa nad zasadnością wjazdu za zakaz ruchu bądź parkowaniem w miejscach niedozwolonych. Gdy kamera zarejestruje wykroczenie, ustalone zostają dane właściciela pojazdu a następnie zostaje wezwany on do siedziby Straży Miejskiej celem złożenia stosownych wyjaśnień. Należy dodać, że kamery bez problemu rejestrują numery rejestracyjne pojazdu, wizerunek kierowcy jeśli jest w środku a nawet ważność uprawnień na wjazd czy parkowanie. Materiał taki to podstawa do wszczęcia postępowania, pouczenia, ukarania mandatem karnym bądź skierowania sprawy do sądu.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami uprawnienia na wjazd za zakaz ruchu bądź parkowanie na kopercie dla osoby niepełnosprawnej muszą znajdować się w widocznym miejscu. Jeśli kierowca tego nie zrobi naraża się na wezwanie do Straży Miejskiej i składanie wyjaśnień. Dyżurni monitoringu zwracają szczególną uwagę na zasadność parkowania w miejscach dla osób niepełnosprawnych, parkowania pojazdów w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi oraz wjazdu za zakaz ruchu, poza godzinami wyznaczonymi, pojazdów dokonujących zaopatrzenia.

Należy dodać, że działania te nie zakłócają codziennych działań patroli w zakresie bezpieczeństwea i porządku publicznego. Nie znaczy to, że patrole znikły z centrum miasta. Monitoring ma tylko usprawnić pracę strażników a przede wszyskim zapewnić ład i porządek w ścisłym centrum miasta.
 
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWszystkich329905

Twój IP:
35.172.201.102
Twój Host:
ec2-35-172-201-102.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@