Strona główna arrow Słowo wstępu
Słowo wstępu
    Oddajemy do rąk Państwa (jeszcze uaktualnianą), internetową witrynę jeleniogórskiej Straży Miejskiej.
    Pomysł jej powstania zrodził się z licznych wątpliwości i pytań mieszkańców Jeleniej Góry, dotyczących zasad pracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz jej celowości. Pytania te i wątpliwości wciąż się pojawiają wśród Jeleniogórzan, którzy, choć instytucja Straży Miejskiej istnieje obecnie w naszym mieście od ponad trzynastu lat, wciąż tak naprawdę nie wiedzą po co jest Straż Miejska, komu i czemu ma służyć, co wolno jej funkcjonariuszom, a czego nie.
   Stąd niniejsza witryna. Będziemy chcieli w niej przybliżyć problematykę funkcjonowania naszej, jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Postaramy się również wyjaśnić na podstawie jakich aktów prawnych funkcjonariusze Straży Miejskich mają prawo do legitymowania osób, do zakładania "blokad" na koła nieprawidłowo parkujących pojazdów, do odholowywania aut utrudniających bądź uniemożliwiających ruch drogowy, do nakładania grzywien w drodze postępowania mandatowego, do przeprowadzania kontroli, itp. Jednym słowem,- postaramy się wyjaśnić nasze obowiązki i uprawnienia, przybliżając jednocześnie Państwu specyfikę i charakter naszej pracy.
    Na poszczególnych podstronach będą również opisywane bieżące problemy, na które napotykają pracujący w terenie funkcjonariusze Straży Miejskiej. Znajdą się także apele do mieszkańców Jeleniej Góry; drukowane też będą ewentualne, nadchodzące od Państwa listy i zapytania, na które będziemy się starali udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

Życzymy przyjemnej lektury.
 
Copyright © 2005-2020 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@