Strona główna arrow Informacje dla mieszkańców arrow Spotkanie w Klubie Seniora JSM
Spotkanie w Klubie Seniora JSM Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy   
04.02.2015.
   Klub Seniora Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprosił na spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Spotkanie odbyło się we wtorek 3 lutego br.

W czasie spotkania, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski opowiedział zebranym o działalności Straży Miejskiej począwszy od powstania tej formacji w Jeleniej Górze.

W XVI wieku kiedy powstała zajmowała się pilnowaniem porządku w mieście oraz stała na straży praw wprowadzonych przez Radę Miejską i ławę sądową. Była także wykonawcą ich zarządzeń.

Zebrani zadawali wiele pytań dotyczących utrzymania porządku publicznego na terenie JSM. Poruszano problemy dotyczące: spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócania ciszy nocnej, parkowania samochodami w miejscach niedozwolonych a szczególnie na chodnikach, bezpieczeństwa dzieci na placach zabaw, wyprowadzania psów na spacery bez smyczy oraz niesprzątania psich odchodów.
Na te pytania uczestników spotkania Zastępca Komendanta udzielał szczegółowych odpowiedzi.

Jednocześnie insp. Grzegorz Rybarczyk opowiedział o działaniach prewencyjnych organizowanych na terenie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Kontynuowane będą spotkania w przedszkolach, szkołach oraz organizacja imprez plenerowych na terenie JSM w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców tego osiedla.

W ramach akcji „Pieszy widoczny na drodze” członkowie Klubu Seniora otrzymali od Straży Miejskiej odblaski, które zapewnią im widoczność i poczucie bezpieczeństwa po zmroku.


1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg

 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@