Strona główna
75 75 251 62
Zostawili psa na kilka dni bez opieki Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
09.05.2015.
   W piątek (08.05) ok. godziny 22.30 strażnicy miejscy udali się na ulicę Weigla gdzie w jednym z lokali od kilku dni przebywał pies bez opieki. Mieszkańcy poprosili o pomoc Straż Miejską.

Na miejscu strażnicy zastali mieszkańców budynku, którzy poinformowali, że zamknięty w lokalu pies zakłóca spokój głośnym wyciem, szczekaniem i skomleniem. Z uzyskanych informacji wynikało, że właściciele psa to osoby nadużywające alkoholu. Kobiety i mężczyzny, zamieszkujących ten lokal, od kilku dni nikt nie widział. Nie powiodły się również próby nawiązania z nimi jakiegokolwiek kontaktu. Mieszkańcy poprosili o zdecydowane działania, gdyż zachowanie tych lokatorów od dłuższego czasu zakłóca ład i porządek w budynku.

Na pukanie do drzwi nikt nie odpowiadał a wszystkie okna były zasłonięte szmatami co uniemożliwiało ocenę stanu zwierzęcia jak również w jakich warunkach przebywa. W toku prowadzonych działań, na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, zastęp straży pożarnej oraz pracownik schroniska. Strażacy i policjanci poprzez jedno z okien dostali się do lokalu i dokonali oględzin lokalu. Przebywający tam pies został odłowiony i przetransportowany do schroniska dla małych zwierząt. Był osłabiony i wystraszony ale ogólnie w dobrej kondycji.

Dalsze działania strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu dostępu do mieszkania przez osoby postronne (podczas akcji zostało uszkodzone okno i zamek drzwi). Około godziny 7.00 (09.05) lokal został trwale zabezpieczony przez pracownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wobec właścicieli psa Straż Miejska w porozumieniu z Policją będą prowadzić dalsze czynności wyjaśniające.  
 
25 Czerwca 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Eulogiusz,
Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm
Do końca roku zostało 190 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Fotoradar

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj100
mod_vvisit_counterWszystkich314330

Twój IP:
54.145.103.69
Twój Host:
ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 STRAŻ MIEJSKA w Jeleniej Górze
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialów z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@