Strona główna
Żółta kartka Drukuj _CMN_EMAIL_ALT


 

 


 

 

 

 

 

Akcja "Żółta kartka" to wspólna inicjatywa Prezydenta Miasta oraz Jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Ma ona na celu zdyscyplinowanie kierujących, niestosujących się do przepisów ruchu drogowego dotyczących parkowania. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy to utrudnienia nie tylko dla pieszych ale również dla innych kierowców. Szczególnie jest to odczuwalne w centrum miasta i na dużych osiedlach. Jak wynika z naszych doświadczeń wielu zmotoryzowanych jest nieświadomych, że popełnia wykroczenie. Powód - roztargnienie, pośpiech, brak wiedzy o nowych przepisach dotyczących parkowania.

 

Otrzymanie żółtej kartki to rodzaj ostrzeżenia. Nie oznacza to jednak, że można je lekceważyć. Ze wszystkich zdarzeń są sporządzane raporty w systemie informatycznym straży miejskiej. Często dołączana jest dokumentacja fotograficzna. Oznacza to, że za drugim razem kierowca otrzyma już czerwoną kartkę w postaci mandatu karnego.


Przestrzegamy jednak przed stosowaniem zasady, że pierwszy raz nic mi nie grozi. Rażące łamanie przepisów będzie skutkowało od razu założeniem blokady na koło, odholowaniem pojazdu lub mandatem karnym.
 
Copyright © 2005-2020 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@