Strona główna arrow Akcje arrow "Bezpieczna droga do szkoły" - działania Straży Miejskiej
"Bezpieczna droga do szkoły" - działania Straży Miejskiej Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek   
26.08.2015.
  W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym Straż Miejska w Jeleniej Górze będzie prowadzić coroczne działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

W pierwszych dniach września (1-4.09) strażnicy miejscy będą pełnili wzmożoną służbę patrolową w rejonach wybranych szkół, by umożliwić dzieciom bezpieczne dotarcie do szkoły.

1. Armii Krajowej SP-2
2. Piłsudskiego GM-1
3. Piotra Skargi SP-13
4. Paderewskiego SP-8
5. Karłowicza GM-4
6. Cieplicka SP-6

Początek roku szkolnego to zwiększony ruch pieszych i pojazdów w okolicach szkół. Funkcjonariusze będą pomagać dzieciom w przechodzeniu przez jezdnię, ale również będą interweniować w przypadku nieprawidłowego parkowania pojazdów. W oznakowanych miejscach będą przeprowadzane kontrole fotoradarowe.
Działania strażników będzie wspomagał monitoring miejski.

Ograniczanie widoczności, parkowanie na przejściach dla pieszych, parkowanie na całej szerokości chodnika, utrudnianie ruchu innym pojazdom oraz niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych to najczęstsze wykroczenia zmotoryzowanych rodziców w rejonach szkół.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Zapewni to dzieciom i młodzieży bezpieczne dotarcie do szkół oraz upłynni ruch kołowy w ich okolicach. 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@