Strona główna arrow Akcje arrow Bezpieczne ferie 2016
Bezpieczne ferie 2016 Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
29.01.2016.
   W styczniu, tak jak w latach ubiegłych, jeleniogórska Straż Miejska przeprowadziła akcję pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Akcja ta skierowana była do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych, gdzie omawiano zagadnienia związane z bezpieczeństwem w okresie ferii zimowych.

Przekazywane w trakcie spotkań zagadnienia były ważnym elementem informacyjnym o bezpieczeństwie zarówno w domu, jak i na wyjazdach wypoczynkowych.

Prezentowane przez strażników miejskich zagadnienia opierane były na przykładach, z którymi funkcjonariusze spotykają się podczas swojej pracy.

Omówione zostały następujące zagadnienia:

1. Zagrożenia związane z wchodzeniem na lód i kry lodowe na zbiornikach wodnych.
2. Bezpieczne zjeżdżanie na sankach i nartach (dozwolone miejsca, obowiązek zakładania kasku przez narciarzy poniżej 16 roku życia)
3. Sztuczne lodowiska (bezpieczne korzystanie z lodowisk, dostosowanie się do regulaminu obowiązującego w tych miejscach)
4. Bezpieczne zabawy na śniegu.
5. Udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
6. Bezpiecznie w domu (zagrożenia pożarowe, bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych i gazowych)
7. Bezpiecznie w sieci (zawieranie znajomości w sieci, kultura osobista na forach dyskusyjnych, zagrożenia płynące z portali społecznościowych).
8. Wypoczynek na wyjazdach krajowych i zagranicznych (zawieranie znajomości z obcą osobą, oddalanie się od miejsca zakwaterowania bez powiadomienia rodziców lub opiekunów, zachowanie się w przypadku wystąpienia zagrożeń).

Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów. Jeżeli dziecko w czasie ferii zostaje w domu zapewnijmy mu opiekę. Dziecko pozostawione samo w domu i szukające na własną rękę zajęcia może spowodować zaistnienie wielu niebezpiecznych sytuacji. Przypominamy, że Domy Kultury i placówki oświatowe organizują wiele zajęć, w których mogą uczestniczyć dzieci.

Jednocześnie prosimy mieszkańców Jeleniej Góry o informowanie dyżurnego Straży Miejskiej o niebezpiecznych sytuacjach, w których uczestniczą dzieci. Informacje prosimy przekazywać pod całodobowym numerem telefonu 75 752 51 62.

Strażnicy miejscy będą prowadzić spotkania z uczestnikami zorganizowanych form wypoczynku w MDK „Jelonek", MDK „Muflon", JCK, ODK „Zabobrze", gdzie będą omawiać zagadnienia związane z bezpieczeństwem w okresie ferii.
 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@