Strona główna
75 75 251 62
Nieprawidłowe parkowanie na Spółdzielczej Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
05.02.2016.
   Zniszczone trawniki, błoto na chodnikach, drogach rowerowych oraz jezdni a także auta parkujące na chodnikach i w miejscach niedozwolonych to krajobraz, jaki stworzyli zmotoryzowani pracownicy firm przy ulicy Spółdzielczej.

Strażnicy miejscy po raz kolejny przeprowadzą wzmożone działania w tym miejscu. Prosili o to nie tylko piesi i rowerzyści, ale również sami kierowcy. Ci ostatni wielokrotnie przekazywali informacje o ciężarówkach parkujących w miejscach niedozwolonych, które ograniczały widoczność lub utrudniały przejazd.

Po całodniowych kontrolach Straży Miejskiej problem na jakiś czas znikał. Strażnicy wystosowali również pisma do zarządzających firmami o przekazaniu pracownikom informacji, aby pozostawiali pojazdy w miejscach dozwolonych. Apelowali również o stworzenie większej ilości miejsc parkingowych na terenie firm. Gdy to nie pomagało umieszczali za wycieraczkami pojazdów ostrzeżenia. Oporni kierowcy karani byli mandatami karnymi lub sprawy kierowane były do sądu.

Niestety problem powraca, szczególnie dotkliwy po opadach, gdy błoto z rozjeżdżonych trawników zalega na całym pasie drogowym. O regularne działania apeluje również zarządca drogi, na którym ciąży obowiązek utrzymania jej w czystości.

Straż Miejska po raz kolejny apeluje do zmotoryzowanych o stosowanie się do przepisów o ruchu drogowym. Za pozostawianie pojazdów na chodnikach (niezgodnie z przepisami), zanieczyszczanie drogi, niestosowanie się do zakazów, ograniczanie widoczności, utrudnianie ruchu oraz niszczenie zieleni kierowcom grożą mandaty w wysokości do 500zł a w przypadkach określonych w Prawie o Ruchu Drogowym odholowania ich pojazdów na parking strzeżony.

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329834

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@