Strona główna
75 75 251 62
Weekend ze Strażą Miejską 5/6/7 lutego Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
07.02.2016.
   W dniach 5, 6 i 7 lutego 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 101 interwencji (w ciągu tygodnia 537).
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


 1. Ulica Grodzka - nietrzeźwy mężczyzna siedział przed hotelem „Baron". W trakcie interwencji prosił strażników o osadzenie w policyjnej izbie zatrzymań a następnie o pomoc pogotowia ratunkowego bo jest wychłodzony. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że mężczyzna jest zdrowy i nie wymaga hospitalizacji. Następnie mężczyzna oświadczył, że już nie potrzebuje pomocy i oddalił się z miejsca interwencji o własnych siłach.

 2. Ulica Drzymały - na strychu przebywał nietrzeźwy mężczyzna palący papierosy. Przybyli na miejsce strażnicy z uwagi na stan mężczyzny i możliwość zaprószenia ognia, podjęli decyzję o osadzeniu mężczyzny w policyjnej izbie zatrzymań.

 3. Ulica Wolności - dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o wiszącej na przewodach lampie ulicznej. Na miejscu strażnicy zastali pracowników pogotowia energetycznego usuwających uszkodzenia. Na latarni były widoczne ślady po uderzeniu. Po śladach na jezdni i pobliskich trawnikach strażnicy miejscy i pracownicy pogotowia energetycznego dotarli do pobliskiej posesji gdzie zauważyli porzucony pojazd.
  Czerwone Audi staranowało ogrodzenie, skrzynkę energetyczną i zatrzymało się przed budynkiem. Zniszczenia pojazdu wskazywały, z jaką ogromną prędkością musiał się poruszać.
  Mieszkańcy budynku nic nie słyszeli i o zajściu dowiedzieli się od strażników. Funkcjonariusze Straży Miejskiej sporządzili dokumentację miejsca zdarzenia i przekazali Policji.

 4. Ulica Armii Krajowej - doszło do nieudanej próby samobójczej. Mężczyznę uratował strażnik miejski. Do zdarzenia doszło około 6 rano. Funkcjonariusz Straży Miejskiej, który dostarczał dokumenty do komisariatu Policji zauważył przy ogrodzeniu mężczyznę z zaciśniętym sznurkiem na szyi, próbującego popełnić samobójstwo. Podbiegł do niego, uniósł go i uwolnił z pętli. Mężczyźnie nic się nie stało. Został doprowadzony do komisariatu i przekazany policjantom.

 5. Ulica Młyńska - zgłoszenie o paleniu odpadami w domowym piecu. Na miejscu strażnicy przeprowadzili kontrolę. W piecu palone było węglem i drzewem.

 6. Ulica Świętojańska - zgłoszenie, że mieszkaniec kilka godzin piłuje drewno piłą spalinową. Po interwencji strażników zaprzestał cięcia.

 7. Ulica Okrzei - zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który nie chce opuścić klatki schodowej. Patrol Straży Miejskiej doprowadził mężczyznę do miejsca zamieszkania. W mieszkaniu mężczyzna oświadczył, że ma problem z oddychaniem. Na miejsce strażnicy wezwali Pogotowie Ratunkowe. Zespół pogotowia zbadał mężczyznę i poinformował, że nie wymaga hospitalizacji. Strażnicy poprosili sąsiadów aby zaopiekowali się mężczyzną.

 8. Ulica Obrońców Pokoju - zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny awanturującego się na dworcu PKS. Po przybyciu strażników mężczyzna uspokoił się i wyjaśnił, że sprawa dotyczyła kupionego biletu.

 9. Ulica Wita Stwosza - zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w sklepie „Biedronka". Mężczyzna w obecności strażników opuścił sklep.

 10. Ulica Traugutta - zgłoszenie o starszej kobiecie wyrzucającej śmieci przez okno. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z kobietą, która oświadczyła, że zaprzestanie tych czynności. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta cierpi na zaburzenia psychiczne.

 11. Ulica Spółdzielcza - zniszczone trawniki, błoto na chodnikach, drogach rowerowych oraz jezdni a także auta parkujące na chodnikach i w miejscach niedozwolonych to krajobraz, jaki stworzyli zmotoryzowani pracownicy firm przy ulicy Spółdzielczej. Strażnicy przeprowadzili kilkanaście interwencji zakończonych pouczeniami i mandatami karnymi.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali kilkanaście razy w stosunku do kierowców nieprawidłowo parkujących pojazdy (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu, nieprawidłowe parkowanie na chodniku), kilka razy w stosunku do osób bezdomnych zakłócających ład i porządek oraz ws. zgłoszeń o zadymieniu z kominów oraz wypalaniu odpadów. Funkcjonariusze interweniowali również ws. zgłoszeń o bezdomnych zwierzętach (przekazane do schroniska dla małych zwierząt). Do policyjnej izby zatrzymań doprowadzili pięć osób.

 
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWszystkich329905

Twój IP:
35.172.201.102
Twój Host:
ec2-35-172-201-102.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@