Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 8-14 lutego 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
15.02.2016.
    W dniach 08-14 lutego 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 530 interwencji.

Wybrane interwencje Straży Miejskiej: • ulica Ogińskiego - otwarta studzienka kanalizacyjna w pasie drogowym - strażnicy odnaleźli pokrywę, umieścili na miejscu, zgłosili uszkodzenie studzienki do zarządcy drogi. Studzienka naprawiona następnego dnia. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)

 • ulica szkolna - osoba niepełnosprawna prosiła o interwencję ws. zajęcia miejsca dla inwalidy przez nieuprawnionego kierowcę. Strażnicy ustalili kierującego i ukarali mandatem karnym.

 • ulica Cieplicka i Sądowa - kontrole wykazały brak umów na wywóz nieczystości. Sprawy w trakcie realizacji przez funkcjonariuszy SM.

 • ulica Konstytucji 3 maja - asysta dla PSP przy wycince suchych drzew zagrażających w ruchu drogowym. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)

 • ulica Cervi - na chodniku leżał mężczyzna z urazem głowy. Strażnicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Mężczyznę przekazali Pogotowiu Ratunkowemu.

 • ulica Wincentego Pola - kolizja drogowa - strażnicy jako pierwsi na miejscu zdarzenia podjęli odpowiednie działania. Nie było osób poszkodowanych. Zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu Policji.

 • ulica Grota Roweckiego - interwencja ws. karmika umieszczonego na balkonie. Wg zgłaszających odchody ptaków zanieczyszczają balkony poniżej. Rozmowa wyjaśniająca z właścicielem karmika. Sprawę przekazano do zarządcy budynku.

 • ulica Wróblewskiego - nieznany sprawca opróżniał wóz asenizacyjny do studzienki burzowej. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie oraz kontrole zmierzające do ustalenia sprawcy.

 • ulica Grunwaldzka, McDonald's - mężczyzna od kilku godzin przebywał w restauracji, żebrał i zakłócał spokój. Po interwencji strażników oddalił się z miejsca zdarzenia. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy.

 • ulica Domeyki - zgłoszenie o idącym mężczyźnie z zakrwawioną twarzą i głową - strażnicy byli na miejscu po kilku minutach od zgłoszenia. Mężczyznę zabrało Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

 • ulica Jana Pawła II - zgłoszenie o wymiotującym mężczyźnie. Udzielono pierwszej pomocy. Mężczyznę zabrało do szpitala Pogotowie Ratunkowe.

 • ulica Wojska Polskiego - niepełnosprawny mężczyzna zgłosił, że do uszkodzonej studzienki telekomunikacyjnej wpadła mu kula ortopedyczna. Gumowa, dolna część kuli pozostała w studzience. Nie było możliwości jej wyjęcia. Strażnicy oznakowali uszkodzoną studzienkę taśmą ostrzegawczą i zgłosili informację do podmiotu odpowiedzialnego za jej stan. Starszego mężczyznę strażnicy odwieźli do miejsca zamieszkania.

 • ulica Pijarska - zgłoszenie o dużym psie wypuszczanym luzem. Zgłoszenie potwierdzone. Na właściciela psa nałożono mandat karny za niedopełnienie obowiązków.

 • ul Powstańców Śląskich - zgłoszenie o wycince drzewa. Strażnicy skontrowali posiadanie zezwolenia na wycięcie drzewa. Prace wykonywane zgodnie z posiadanym zezwoleniem.

 • ul. Podwale - zgłoszenie o dużym zadymieniu z komina. Strażnicy sprawdzili czy nie są wypalane odpady. Osoba paliła węglem i drzewem. Podczas kontroli strażnicy zauważyli, że z komina wydobywają się iskry co mogło świadczyć o zapaleniu się sadzy. Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy potwierdzili zapłon sadzy i przystąpili do akcji gaśniczej. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)

 • ulica Transportowa - z dachu budynku spadły dachówki. Informację przekazano do zarządcy, do natychmiastowej realizacji.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 22 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, parkowanie na chodnikach, utrudnianie ruchu), 10 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 5 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 5 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 13 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych (wszystkie zakończone).

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWszystkich329843

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@