Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 15-21 lutego 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
22.02.2016.
    W dniach 15-21 lutego 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli blisko 500 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


 • Ulica Wrocławska - zgłoszenie o wycince drzew. Kontrola strażników wykazała, że wycinający posiada stosowne zezwolenia.

 • Ulica Paderewskiego - zgłoszenie o psie przywiązanym do ogrodzenia. Strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska dla małych zwierząt, którzy zabrali zwierzę.

 • Ulica Szewska - zgłoszenie o nieprawidłowym postępowaniu z odpadami po remoncie. Strażnicy przeprowadzili kontrolę. Odpady zostały usunięte i odpowiednio zabezpieczone.

 • Ulica Ceglana - zgłoszenie o braku pokrywy na studzience kanalizacyjnej. Strażnicy przekazali informację do firmy „Wodnik". Studzienkę zabezpieczono

 • Ulica Poziomkowa - zgłoszenie o wypalaniu traw. Na miejscu okazało się, że wypalana była trzcina wyciągnięta z brzegu stawu. Strażnicy nakazali natychmiastowe zagaszenie.

 • Ulica Wojska Polskiego - Strażnicy zauważyli, że środkiem ulicy idzie młody mężczyzna. Nie posiadał przy sobie dokumentów ale podał dane ustne. Podczas rozmowy oświadczył, że uciekł z ośrodka wychowawczego w Wałbrzychu. 17 latek został przewieziony do komisariatu Policji. Tam okazało się, że jest poszukiwany przez wałbrzyską Policję. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)

 • Ulica Krzywoustego - W kanale, w okolicy elektrowni pływał uwięziony bóbr. Był bardzo płochliwy. Działania strażników miejskich, strażaków i pracowników energetyki nie przyniosły skutku. Pracownicy energetyki uchylili śluzę aby zwierze samo mogło wypłynąć z kanału. Nad ranem strażnicy stwierdzili, że bóbr wydostał się samodzielnie.

 • Ulica Sowińskiego - osoba bezdomna została zaatakowana przez lokalną młodzież. Na miejscu strażnicy ustalili sprawców zdarzenia. Poszkodowany został bezdomny mężczyzna zamieszkujący starą przyczepę. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z rodzicami nastolatków. Bezdomny mężczyzna oświadczył, że nie potrzebuje innej pomocy.

 • Ulica Wyszyńskiego - w nocy pracownicy ochrony zastali nietrzeźwego mężczyznę w pomieszczeniu z automatami do gier. Mężczyzna został przekazany Straży Miejskiej. Podczas rozmowy strażnicy ustalili, że mężczyzna choruje na cukrzycę i nie pamięta kiedy brał leki. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna stanowczo odmówił udzielenia mu pomocy medycznej. Strażnicy na podstawie telefonu, który przy sobie posiadał ustalili numer telefonu do jego brata. Mężczyzna został przewieziony pod przekazany telefonicznie adres. Strażnicy przekazali informacje na temat stanu zdrowia mężczyzny i pozostawili pod opieką brata.

 • Ulica Grunwaldzka - dwóch nietrzeźwych mężczyzn zakłócało ład i porządek w sklepie i w jego okolicy. Strażnicy wyprowadzili ze sklepu jednego z nich. Po wylegitymowaniu i rozmowie, mężczyźni oddalili się.

 • Ulica Grabowskiego - zgłoszenie o zanieczyszczeniu ulicy przez psie odchody i ziemią. Czynów tych dopuszczają się mieszkańcy pobliskiej posesji. Sprawa w toku. Wystawiono nakazy porządkowe.

 • Ulica Noskowskiego - zgłoszenie - psy zanieczyszczają klatkę schodową. Strażnicy ukarali właściciela zwierząt.

 • Ulica Moniuszki - zgłoszenie o wycince drzew. Strażnicy skontrolowali zezwolenie. Prace wykonywane zgodnie z pozwoleniem.

 • Ulica Podwale - kierowca MZK powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, że w autobusie od dłuższego czasu znajduje się dziwnie zachowująca się kobieta. Na miejsce udali się strażnicy miejscy, którzy zaopiekowali się starszą kobietą. Jak ustalili, 76 latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć gdzie się znajduje i dokąd jechała. Nie potrafiła również wskazać gdzie mieszka. Kobieta posiadała przy sobie wizytówkę ale nie wiedziała kto na niej figuruje. Funkcjonariusze zadzwonili pod numer telefonu widniejący na wizytówce. Okazało się, że to numer córki 76 latki. Kobieta została odwieziona do miejsca zamieszkania. Córka potwierdziła, że matka cierpi na zaniki pamięci związane ze stwierdzoną chorobą. (więcej na www.strazmiejska.jgnet.pl)

 • Ulica Poznańska - zgłoszenie, że w mieszkaniu po zmarłej osobie przebywa pies. Strażnicy ustalili, że klucze do mieszkania posiadają sąsiedzi. Pies trafił do schroniska dla małych zwierząt.

 • Ulica Kiepury - zgłoszenie o dziecku pozostawionym w samochodzie. Po około 10 minutach zgłosiła się matka dziecka. Poinformowała strażników, że udała się tylko do apteki a 11 latka pozostawiła w aucie. Strażnicy pouczyli kobietę o zagrożeniach mogących wyniknąć z takiego postępowania.

 • Ulica Wieniawskiego - brak pokrywy studzienki. Strażnicy oznakowali miejsce taśmą ostrzegawczą i przekazali informację do firmy "Wodnik".

 • Ulica Konstytucji 3 Maja - po kolizji drogowej z uszkodzonego słupa zwisają znaki drogowe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Informację przekazano do firmy odpowiedzialnej za oznakowanie.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 37 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 6 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 3 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 10 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 8 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Odholowane zostały 3 nieprawidłowo parkujące pojazdy. Strażnicy interweniowali również 15 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). Została również ujęta 1 poszukiwana osoba.

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@