Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 22-28 lutego 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
29.02.2016.
   W dniach 22-28 lutego 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli blisko 500 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:

  • uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 10 samowolnie opuściła placówkę. Pracownicy szkoły nie wiedzieli dokad poszła i nie mogli skontaktować się z rodziną dziewczynki. Wszystkie patrole Straży Miejskiej otrzymały rysopis dziewczynki. Strażnicy w miejscu zamieszkania dziecka nie zastali nikogo. Funkcjonariusze ustalili gdzie mieszka babcia dziewczynki. Tam uzyskali informację gdzie pracuje matka dziecka. Strażnicy przekazali kobiecie informację o zajściu oraz aby pilnie skontaktowała się ze szkolnym pedagogiem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

  • ulica Zana. Mieszkanka zgłosiła, że jej sąsiad złośliwie rozrzuca śmieci na chodniku, który ona zamiata. Na miejscu strażnicy ustalili, że pomiędzy sąsiadami panuje konflikt. Mężczyzna został pouczony i poinformowany o grożących konsekwencjach prawnych takich działań.

  • ulica Ogińskiego - przychodnia lekarska - nietrzeźwy mężczyzna nie chciał opuścić placówki, był agresywny wobec pacjentów i personelu a poszedł spać w poczekalni zajmując kilka krzeseł. Ze względu na stan upojenia alkoholowego i brak miejsca zamieszkania, strażnicy przewieźli mężczyznę do policyjnej izby zatrzymań.

  • wieczorem, na Placu Ratuszowym dyżurny monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który nie zwracając uwagi na przechodniów załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne. Z dalszej obserwacji wynikało, że mężczyzna spożywał również alkohol. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej. Mężczyzna za swoje „wyczyny" pod „okiem" kamer został ukarany mandatem karnym.

  • ulica Głowackiego - trzy młode osoby niosły stary tapczan, który zamierzały prawdopodobnie wyrzucić w okolicy stawu. Na widok zbliżającego się patrolu SM porzuciły mebel i uciekły.

  • Park Żiżki - Dwóch mocno wychłodzonych mężczyzn znaleźli w parku strażnicy miejscy. Do zdarzenia doszło w czwartek (25.02) rano. Dwaj bezdomni mężczyźni postanowili spędzić noc na ławce w Parku Żiżki. Spożyty alkohol miał pomóc zapomnieć o panującej ujemnej temperaturze. Śpiących na ławce mężczyzn, znaleźli strażnicy miejscy, którzy patrolowali rano teren parku. U mężczyzn były widoczne objawy dużego wychłodzenia. Funkcjonariusze wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. Pomoc nadeszła w samą porę. Temperatura ciała mężczyzn wynosiła 34 stopnie Celsjusza. Obaj trafili do szpitala.

  • ulica Spółdzielcza - strażnicy udali się do zgłoszonej nielegalnej wycinki drzew. Na miejscu zastali leżące wycięte drzewa ale nie zastali sprawców. Strażnicy skontaktowali się z Urzędem Miasta gdzie otrzymali informację, że wycinka jest legalna prowadzona zgodnie z decyzją UM

  • ulica Pakoszowska - dzięki czujności jednego z działkowców i szybkiej interwencji strażników miejskich, nie zamarzł pies uwiązany i pozostawiony na pół metrowym sznurku. Do zdarzenia doszło na terenie działek przy drodze do Pakoszowa. Pies prawdopodobnie uwiązany był od kilku dni. Nie miał nic do jedzenia ani picia. Temperatura w nocy spadała poniżej zera. Strażnicy natychmiast powiadomili schronisko dla małych zwierząt. Pies został uwolniony i przewieziony do placówki. Niestety ustalenie, do kogo należy będzie bardzo trudne, gdyż nie jest zaczipowany. Obecnie jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po odbyciu kwarantanny będzie czekał na adopcję. 13,30 do 14 30

  • w tym tygodniu Straż Miejska odnotowała wzrost zgłoszeń o nadmiernym zadymieniu z kominów i spalaniu odpadów. Przeprowadzono blisko 20 interwencji. Część zgłoszeń nie została potwierdzona. Strażnicy przeprowadzili kontrole w kilkunastu budynkach. W żadnym przypadku nie stwierdzili spalania odpadów. Nadmierne zadymienie pojawiało się tylko w początkowych fazach rozpalania pieców. Funkcjonariusze SM interweniowali również w stosunku do osób, które wypalały izolację przewodów elektrycznych. Osoby zostały ukarane i nakazano natychmiastowe ugaszenie ogniska.

Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 40 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 20 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 5 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 18 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały spalania odpadów). Dwie osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 8 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 12 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Odholowany został 1 nieprawidłowo parkujący pojazd. Strażnicy interweniowali również 5 razy wobec osób bezdomnych natarczywie żebrzących pod sklepami i udzielili 1 asysty dla pracowników UM.

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj59
mod_vvisit_counterWszystkich329837

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@