Strona główna
75 75 251 62
Strażnicy miejscy walczą z nielegalnym plakatowaniem Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
04.03.2016.
„Skup poroża” - takie ogłoszenia zostały rozwieszone niemal w każdym punkcie miasta. Jak ustalili strażnicy miejscy dotyczy to nie tylko naszego miasta ale i innych w powiecie. Tylko w niektórych przypadkach wiszą legalnie. Strażnicy podjęli działania, które doprowadziły do ustalenia osoby umieszczającej te ogłoszenia.

Osoba ta przyznała się do popełnionych czynów. Została ukarana mandatem karnym i zobowiązana do usunięcia nielegalnie umieszczonych ogłoszeń na terenie Jeleniej Góry. Jeśli tego nie uczyni sprawa trafi do sądu.

Nielegalne ogłoszenia pojawiają się w mieście w wielu miejscach. Najczęściej są to latarnie, skrzynki telekomunikacyjne i energetyczne, przystanki MZK, drzewa, ściany budynków i inne elementy infrastruktury miejskiej. Strażnicy bardzo często ujmują osoby na gorącym uczynku. Pomaga w tym monitoring miejski. Były już ogłoszenia o sprzedaży dywanów, transporcie osób, pożyczkach, korepetycjach, praniu dywanów i inne. W wielu przypadkach udało się ustalić i ukarać sprawców wykroczeń.

Należy pamiętać, że to osoba umieszczająca takie ogłoszenie popełnia wykroczenie. Jednak wiele osób zlecających te czynności bierze to na siebie. Należy dodać że kara za nielegalne umieszczanie ogłoszeń może wynieść do 500 zł oraz nakaz usunięcia ogłoszeń. Gdy kara taka jest niewspółmierna do popełnionego czynu strażnicy kierują wniosek o ukaranie do sądu. Z racji tego, że kary są wysokie, często przewyższające koszt legalnego wywieszenia ogłoszenia, co raz więcej osób korzysta ze zgodnych z prawem form ogłoszeń.


 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWszystkich329838

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@