Strona główna
75 75 251 62
Kierowcy kontra piesi Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
05.03.2016.
    Strażnicy miejscy z Jeleniej Góry otrzymują coraz więcej zgłoszeń o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach utrudniających ruch pieszych.

Parkowanie na chodnikach, przejściach dla pieszych oraz w miejscach gdzie ograniczają widoczność to najczęstsze przyczyny interwencji jeleniogórskich strażników miejskich. W kilku przypadkach mieszkańcy mieli tak dość kierowców utrudniających przejście chodnikami lub parkujących na terenach zielonych, że przekazali pisemną prośbę, do Straży miejskiej i Prezydenta Jeleniej Góry, o podjęcie odpowiednich działań.

Działania strażników przynoszą już pozytywne skutki. Ale nie we wszystkich miejscach. Do takich należą chociażby ulica Bankowa – chodniki przy Banku Zachodnim i Banku BGŻ gdzie pomimo zakazów zatrzymywania kierowcy popełniają wykroczenia pozostawiając tam swoje pojazdy, na ulicy Zana pojazdy parkują na chodnikach oraz utrudniają przejazd innym pojazdom, na ulicy Pijarskiej pomimo zakazów kierowcy pakują pojazdy na jezdni i chodnikach oraz w wielu miejscach na Zabobrzu.

Strażnicy przypominają, że zakaz zatrzymywania dotyczy całej szerokości drogi a nie tylko jezdni. Informują również kierowców, że znaki drogowe ustawia zarządca drogi i funkcjonariusz straży miejskiej nie może podważać zasadności ich umiejscowienia. Obowiązkiem kierowcy jest stosowanie się do oznakowania niezależnie od tego czy uważa, że jest ono słuszne czy też nie.

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg


 
17 Stycznia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Antoni, Jan,
Rościsław
Do końca roku zostało 349 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Fotoradar

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWszystkich297300

Twój IP:
54.234.45.10
Twój Host:
ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 STRAŻ MIEJSKA w Jeleniej Górze
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialów z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@