Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 29 lutego do 6 marca 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
07.03.2016.
     W dniach 29 lutego do 6 marca 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli blisko 450 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:

 • Nielegalne ogłoszenia - „Skup poroża" - takie ogłoszenia zostały rozwieszone niemal w każdym punkcie miasta. Jak ustalili strażnicy miejscy dotyczy to nie tylko naszego miasta ale i innych w powiecie. Tylko w niektórych przypadkach wiszą legalnie. Strażnicy podjęli działania, które doprowadziły do ustalenia osoby umieszczającej te ogłoszenia.
  Osoba ta przyznała się do popełnionych czynów. Została ukarana mandatem karnym i zobowiązana do usunięcia nielegalnie umieszczonych ogłoszeń na terenie Jeleniej Góry. Jeśli tego nie uczyni sprawa trafi do sądu.

 • Plac Piastowski - zgłoszenie dotyczyło spawania w garażu. Strażnicy skontrolowali to miejsce. Okazało się, że właściciel garażu szlifował element metalowy. Prace zakończył, zagrożenia pożarowego nie stwierdzono.

 • ulica Wrocławska - zgłoszenie dotyczyło uszkodzonej nawierzchni jezdni. Na miejscu byli już policjanci kierujący ruchem aby pojazdy mogły bezpiecznie ominąć to miejsce. Strażnicy miejscy również zabezpieczali miejsce zdarzenia. Dyżurny Straży Miejskiej powiadomił o uszkodzeniu jezdni zarządcę drogi z prośbą o natychmiastową interwencję.
  Jezdnia w tym miejscu uszkodzona była na długości około metra przy głębokości około 20 cm. Stanowiło to poważne zagrożenia dla przejeżdżających pojazdów. Z uzyskanych informacji wynika, że w tym miejscu uległo uszkodzeniu kilka pojazdów.
  Działania Strażników miejskich spowodowały, że uszkodzona nawierzchnia została naprawiona w ciągu kilkudziesięciu minut.

 • ulica Pocztowa - parkowanie na przejściu dla pieszych. Pojazd marki Skoda został zaparkowany na całej szerokości przejścia. W związku z brakiem możliwości skorzystania z przejścia strażnicy zmuszeni byli wezwać holownik. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.

 • ulica Kopernika - Strażnicy miejscy ujęli mieszkańca Jeleniej Góry oraz mieszkańca Kowar podejrzewanych o dokonanie kilku kradzieży w centrum miasta.
  Do zdarzenia doszło w piątek (4.03) około godziny 16. Właściciel jednego ze sklepów przy ulicy Kopernika poinformował przechodzący tam patrol Straży Miejskiej, że w jego sklepie znajdują się mężczyźni, którzy prawdopodobnie dokonali kradzieży zegara w innym sklepie. 27 i 23 latek zaczęli zachowywać się nerwowo i próbowali opuścić sklep. Strażnicy uniemożliwili im to i zawiadomili Policję. Z informacji uzyskanych na miejscu wynikało, że trzeci mężczyzna miał przy sobie zegar pochodzący z kradzieży ale udało mu się oddalić przed przybyciem patrolu. Mężczyźni zostali przekazani i zatrzymani przez Policję. Okazało się, że toczą się wobec nich różne postępowania.
  W związku z licznymi w ostatnim czasie kradzieżami w centrum miasta strażnicy miejscy udali się do poszkodowanych osób i opisali ujęte osoby. Właściciele sklepów potwierdzili, że mogą to być osoby, które dokonały u nich kradzieży.

 • ulica Głowackiego - strażnicy miejscy podczas przejazdu ulicą Głowackiego zauważyli spore zadymienie w okolicach działek.
  Na miejscu okazało się, że ktoś podpalił porzucone tam śmieci. Wśród śmieci znajdowały się puszki po farbach i plastiki, z których podczas spalania wydobywał się toksyczny dym. Na miejsce został wezwany zastęp Straży Pożarnej. Strażacy ugasili ognisko. Strażnicy miejscy odnaleźli na miejscu dokumenty z danymi osobowymi. Prowadzone są dalsze czynności prowadzące do ustalenia kto mógł porzucić tam śmieci.

 • okolice Parku Norweskiego - zgłoszenie o wysypisku śmieci. Działania strażników doprowadziły do posprzątania terenu.

 • ulica PCK - w lesie znajdowały się porzucone plastiki. Okazało się, że pochodzą ze skradzionego z cmentarza pojemnika na odpady plastikowe. Odpady zostały posprzątane. Czynności ws. skradzionego pojemnika prowadzi Policja.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 39 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 11 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 3 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 10 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (2 kontrole wykazały spalanie odpadów). Cztery osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 8 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 11 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Odholowane zostały 2 nieprawidłowo parkujące pojazdy. Strażnicy interweniowali również 4 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). Zostały również ujęte 2 poszukiwane osoby. Ujęto sprawcę umieszczania nielegalnych ogłoszeń.
 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@