Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 07-13 marca 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
14.03.2016.
   W dniach 07 do 13 marca 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 440 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


 • Niecodzienny sposób zatrzymywania pojazdów wybrał 22 letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Gdyby nie szybka interwencja strażników miejskich mogłoby dojść do tragedii.
  Do zdarzenia doszło w sobotę (12.03) po godzinie 2 w nocy na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sudeckiej. Mężczyzna, nie mając jak dostać się do domu, postanowił uklęknąć na jezdni i różnymi gestami zatrzymywać przejeżdżające pojazdy. Kierowcy zmuszeni byli zjechać na przeciwległy pas ruchu, aby go ominąć. Całe zdarzenie zaobserwował dyżurny monitoringu miejskiego. Na miejsce został wysłany patrol Straży Miejskiej. Mężczyzna na widok radiowozu próbował oddalić się w stronę ulicy Teatralnej. Tam został ujęty przez strażników. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie przyszedł mu do głowy inny pomysł na zorganizowanie transportu do domu. Został ukarany mandatem karnym a następnie, już pieszo, udał się do miejsca zamieszkania.

 • Patrol Straży Miejskiej zauważył na ulicy Ptasiej pojazd zaparkowany częściowo na przejściu dla pieszych. To jednak nie wszystko.

 • Funkcjonariusze odnaleźli kierowcę w urzędzie miasta. Starszy mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Po chwili powiedział, że ma słaby akumulator. Wyjaśnił również, że do zamknięcia drzwi użył drugiego kompletu kluczyków. Mężczyzna pozostawił pojazd na parkingu, tym razem z wyłączonym silnikiem i kontynuował załatwianie spraw w urzędzie.

 • Jak przyjedzie inwalida to przestawię auto. Tak tłumaczył strażnikom kierowca parkujący bez uprawnień w miejscu dla osoby niepełnosprawnej.
  Do zdarzenia doszło przy ulicy Bankowej. Dyżurny monitoringu miejskiego poinformował strażników, że na kopercie dla osoby niepełnosprawnej parkuje pojazd bez uprawnień. Okazało się, że kierujący był w środku. Gdy strażnik poprosił o okazanie uprawnień mężczyzna odpowiedział, że nie posiada ale jak podjedzie inwalida to odjedzie z tego miejsca. Został poinformowany, że takie tłumaczenie nie uprawnia go do zajmowania tego miejsca gdyż żadna osoba niepełnosprawna nie podjedzie widząc, że miejsce jest zajęte. Mężczyzna nie zamierzał odjechać a dodatkowo agresywnie i wulgarnie zaczął wykrzykiwać, że zajmuje tylko pół koperty i obok można zaparkować. Do interweniujących strażników miejskich podeszła niepełnosprawna kobieta, która poinformowała, że właśnie widząc zajęte miejsce zmuszona była zaparkować kilkadziesiąt metrów dalej. 55 latek za popełnione wykroczenie i zachowanie wobec strażników odpowie przed sądem.

 • Patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Poznańską gdzie przy sklepie „Biedronka" kilku mężczyzn zaczepiało przechodniów.

  Mężczyźni po zakończonej interwencji rozeszli się. Strażnicy postanowili jednak sprawdzić czy nie wrócili w okolicę sklepu. Jadąc ulicą Sobieskiego zauważyli jak jeden z nich rzuca po chodniku rowerem. Zagrażało to przechodniom i przejeżdżającym samochodom. Okazało się, że rower należy do jego przyjaciółki, z którą się właśnie pokłócił. Przypływ sił ostudził mandat karny, który otrzymał od strażników. Następnie, już spokojnie, oddalił się z miejsca interwencji.

 • ulica Słowackiego. Zgłoszenie dotyczyło dewastacji altanki na ogródkach działkowych. Przybyły na miejsce patrol zastał wskazanego mężczyznę. Naprawiał on jednak ogrodzenie działki na zlecenie jej właściciela.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 31 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 26 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 5 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 14 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (2 kontrole wykazały wypalanie kabli). Jedna osoba trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Strażnicy udali się również 9 razy na interwencje dotyczące zwierząt. 11 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 5 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). 3 interwencje dotyczyły zanieczyszczania jezdni.
 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWszystkich329839

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@