Strona główna
75 75 251 62
Strażnicy miejscy udzielali pierwszej pomocy Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
29.03.2016.
  Dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich osoby potrzebujące pomocy w odpowiednim czasie trafiły do szpitala.

Do patrolu przy ulicy Bankowej podeszła kobieta i przekazała informację o leżącej na chodniku osobie. Przed Bankiem Zachodnim we wskazanym miejscu leżał starszy mężczyzna. Miał problemy z utrzymaniem równowagi. Strażnicy podczas udzielania pomocy poszkodowanemu nie wyczuli woni alkoholu. To wskazywało na inne dolegliwości. Przy mężczyźnie strażnicy znaleźli glukometr i dokumenty, z których wynikało, że choruje na zaawansowaną cukrzycę. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe. Chory został niezwłocznie zabrany do szpitala.

Przy ulicy Różyckiego (okolice sklepu „Rondo”) patrol Straży Miejskiej zauważył leżącego mężczyznę. Mężczyzna miał widoczny uraz twarzy. Gdy po chwili udało się nawiązać kontakt z poszkodowanym, oświadczył, że ma zawroty głowy. Strażnicy pod czapką zauważyli kolejny uraz. Mężczyzna przekazał, że poprzedniej nocy spożywał alkohol i nie wie co się stało. Odniesione urazy wskazywały, że mógł zostać również pobity. Na miejsce wezwano zespół Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

W Parku Żiżki strażnicy miejscy zauważyli leżącego na ławce mężczyznę. Nie był w stanie sam wstać i poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze szybko ustalili, że jest mocno wyziębiony. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, którego zespół potwierdził ustalenia strażników. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Dyżurny Straży Miejskiej otrzymuje od mieszkańców od kilku do kilkunastu zgłoszeń tygodniowo o osobach leżących na chodnikach, trawnikach i w innych miejscach. Strażnicy pilnie reagują na każde takie zgłoszenie. Nie ma znaczenia, że są to najczęściej osoby po spożyciu alkoholu. Zdarzały się przypadki zatrucia alkoholem niewiadomego pochodzenia lub skrajnego wyziębienia. Strażnicy też wielokrotnie ratowali osoby z objawami silnego niedocukrzenia lub skrajnie wymarznięte.

Pamiętajmy, że osobie leżącej na ławce, chodniku czy trawniku może potrzebna być pomoc a nieudzielenie jej w krótkim czasie może zaważyć nawet o jej życiu.

Do zdarzeń przy ulicy Bankowej i Różyckiego doszło w zeszłym tygodniu a w Parku Żiżki dzisiaj rano.

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@