Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 14 do 20 marca 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
21.03.2016.
   W dniach 14 do 20 marca 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 535 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


 • Psy porzucone w basenie na „Rakownicy"

  Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o 2 psach wrzuconych do niecki byłego basenu.
  Na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej oraz pracownicy schroniska dla małych zwierząt. Po około godzinie pieski udało się odłowić ale aby wydostać się z nimi z byłego basenu potrzebna była drabina. Tą użyczył przybyły na miejsce zastęp Straży Pożarnej. Zwierzęta bez pomocy z nie miały możliwości samodzielnego wydostania się z niecki.

  Pieski trafiły do schroniska. Niestety nie posiadały czipów a to oznaczało, że bardzo utrudnione będzie ustalenie ich właściciela. Tym razem stało się jednak inaczej. Po kilku dniach zgłosił się ich właściciel. Nie wiedział w jaki sposób znalazły się w basenie lub kto mógł się do tego przyczynić. Zwierzęta wróciły ze swoim panem do domu.

 • Ulica Solna. Parkował na kopercie nie mając uprawnień.

  Na kopercie stawał późnym wieczorem a odjeżdżał rano. Myślał, że nikt nie zauważy. O sytuacji poinformował jeden z mieszkańców ulicy Solnej. 28 letni mieszkaniec Jeleniej Góry uprawnień do parkowania w miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie posiadał. Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili że na kopercie dla osoby niepełnosprawnej stoi pojazd bez uprawnień i podjęli decyzję o jego odholowaniu. Jeszcze przed przybyciem holownika do zaparkowanego pojazdu przyszedł jego właściciel. Za parkowanie w tym miejscu został ukarany, zgodnie z taryfikatorem, 500 złotowym mandatem karnym i 5 punktami karnymi.

 • Ulica Zgorzelecka - zgłoszenie o leżącek na środku jezdni oponie. Na miejscu patrol SM ustalił, że jest to część nadkola od samochodu ciężarowego. Część ta ze względu na swoje rozmiary i porę nocną stanowiła zagrożenie dla nadjeżdżającycch pojazdów. Strażnicy przenieśli plastikowy element na pobocze drogi.

 • Ulica Piłsudskiego - zgłoszenia mieszkańców o silnym zadymieniu i możliwości spalania odpadów. Na miejscu patrol pogotowia interwencyjnego Straży Miejskiej, po rozmowie ze zgłaszającymi, ustalił skąd wydobywa się dym. Okazało się, że pochodzi z przeznaczonego do wyburzenia budynku przy ulicy Matejki. Strażnicy zastali w budynku dwie osoby, mężczyznę i kobietę. W trakcie kontroli mężczyzna przyznał się, że oprócz drewna spala w piecy wszelkiego rodzaju odpady. W budynku unosił się wszędzie gęsty dym. W jednym z pokoi funkcjonariusze zastali piec, w którym dopalały się śmieci. W worku były przyszykowane do spalenia kolejne. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i poinformowany, że gdy sytuacja się powtórzy sprawa trafi do sądu. Zostanie również sprawdzone czy właściciel pustostanu wyraził zgodę aby ktoś w nim przebywał.

 • Strażnicy pomogli kobiecie z zanikami pamięci.

  Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na Placu Ratuszowym znajduje się kobieta mająca problemy z poruszaniem się. Zgłaszający poinformował również, że gdy próbował rozmawiać z kobietą, ta położyła się na kostce brukowej i nie chciała wstać. Przybyli na miejsce strażnicy miejscy nawiązali rozmowę z kobietą podczas której dowiedzieli się, jak się nazywa oraz, że mieszka na ulicy Okrzei. 90 letnia kobieta powiedziała, że się zgubiła i nie jest w stanie sama dojść do domu. Funkcjonariusze udali się ze staruszką do wskazanego miejsca zamieszkania. Tam zastali jej córkę, która oświadczyła, że jej mama w związku z chorobą często zapomina gdzie się znajduje i jak ma wrócić do domu.

 • Ulica Jana Pawła II (estakada) dwóch mężczyzn wypalało przewody elektryczne powodując silne zadymienie okolicy. Przybyli na miejsce strażnicy miejscy nakazali zagaszenie ogniska. Mężczyźni oświadczyli, że kable zneleźli na śmietniku a odzyskany metal zamierzali sprzedać.

 • Ulica Kiepury - zgłoszenie o osobie leżącej na chodniku. Strażnicy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Należy dodać, że osoby zgłaszające rzadko są wstanie odpowiedzieć czy od osoby czuć woń alkoholu gdyż jak twierdzą tylko przechodziły lub przejeżdżały obok. Z reguły wpływa zgłoszenie o treści „podjedźcie bo ktoś tam leży".W tym przypadku okazało się, że 41 letni mężczyzna przesadził z alkoholem. Do domu pozostało mu kilkadziesiąt metrów. Strażnicy miejscy doprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania i pozostawili pod opieką matki.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 45 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 24 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 2 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 7 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (2 kontrole wykazały wypalanie kabli oraz spalanie odpadów). 1 osoba trafiła do policyjnej izby zatrzymań a 3 zostały odwiezione do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 13 zgłoszeń dotyczących zwierząt. 17 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 3 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). 1 zgłoszenie dotyczyło uszkodzonej studzienki, 1 wraku pojazdu, 3 uskodzonego oświetlenia ulicznego i sygnalizacji, 2 osoby zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. 1 raz strażnicy poprosili o pomoc straż pożarną.
 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@