Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 21 do 27 marca 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
27.03.2016.
   W dniach 21 do 27 marca 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 355 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


  • ulica Bankowa - do patrolu SM podeszła kobieta i przekazała informację, że przy Banku Zachodnim leży na chodniku mężczyzna. Strażnicy we wskazanym miejscu zastali osobę mającą problemy z utrzymaniem równowagi. Od mężczyzny nie było jednak czuć woni alkoholu. W trakcie udzielania pierwszej pomocy strażnicy znaleźli przy mężczyźnie glukometr i dokumenty wskazujące, że jest osobą chorą na zaawansowaną cukrzycę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało chorego do szpitala.

  • ulica Wojska Polskiego - patrol SM na wysokości sądu zauważył spore uszkodzenie nawierzchni jezdni. Było tak głębokie, że zagrażało przejeżdżającym pojazdom. Strażnicy oznakowali miejsce uszkodzenia i powiadomili zarządcę drogi. Ekipa remontowa oznakowała trwale uszkodzenie a następnego dnia naprawiła.

  • ulica Podwale - patrol Straży Miejskiej interweniował ws. pobicia nieletniego. Na miejscu strażnicy zastali 13 i 16 latka, pomiędzy którymi doszło do sprzeczki a następnie rękoczynów. Okazało się, że powodem był zakupiony przez młodszego e-papieros. W trakcie palenia jeden z nich uszkodził urządzenie. Na widok patrolu chłopcy wyrzucili e-papierosa do pobliskiego kosza. Obaj nieletni zostali przewiezieni do komisariatu I Policji i tam przekazani prawnym opiekunom, którym przekazano informację o podjętej interwencji.

  • ulica Małcużyńskiego - kobietę roznoszącą ulotki pogryzły psy, które uciekły z posesji. Przybyły na miejsce patrol SM ustalił kto jest właścicielem zwierząt. Psy posiadały aktualne szczepienia oraz polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Opiekunka zwierząt została ukarana mandatem karnym natomiast osoba poszkodowana (uskodzenie ciała i kurtki) została poinformowana o możliwym dalszym postępowaniu.

  • ulica Słowackiego - strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o nielegalnej wycince i przycince drzew. Patrol na miejscu zastał dwóch mężczyzn dokonujących wycinki gałęzi klonu. Jeden znich oświadczył, że pisał do Urzędu Miasta o możliwość wycinki ale zgody na piśmie nie posiada. Oświadczył jednak, że dostał zgogę ustną na wycięcie 30% drzewa. Strażnicy nakazali zaniechanie czynności do czasu uzyskania pisemnej zgody. O sprawie został powiadomiony Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

  • ulica Różyckiego - patrol Straży Miejskiej zauważył leżącego pod sklepem mężczyznę. Mężczyzna miał utrudniony kontakt z otoczeniem. Podczas udzielania pierwszej pomocy, strażnicy stwierdzili, że posiada uraz głowy. Ten i pozostałe urazy mogły wskazywać, że został pobity. Mężczyzna jednak nie był w stanie powiedzieć co stało się w nocy bo spożył dużą ilość alkoholu. Podczas interwencji zaczął skarżyć się na zawroty głowy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został zabrany do szpitala.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 36 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 15 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 2 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 9 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały wypalania odpadów). 1 osoba trafiła do policyjnej izby zatrzymań a 2 zostały odwiezione do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 7 zgłoszeń dotyczących zwierząt. 14 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 2 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). 6 zgłoszenie dotyczyło uszkodzonej infrastruktury (studzienki, znaki drogowe, uszkodzona nawierzchnia jezdni), 3 osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu i zabrane do szpitala. 3 interwencje dotyczyły nielegalnej wycinki i przycinki drzew. 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWszystkich329836

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@