Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 27 marca do 03 kwietnia 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
03.04.2016.
   W dniach 28 marca do 3 kwietnia 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 380 interwencji.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


  • ulica Różyckiego - strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, iz mieszkańcy budynku są zaniepokojeni o swoją sąsiadkę. Z jej mieszkania wydobywał się zapach spalenizny. Przybyły na miejsce patrol udał się natychmiast do wskazanego lokalu. Drzwi mieszkania otworzyła starsza kobieta, która wpuściła funkcjonariuszy do środka. W mieszkaniu wszędzie było widać dym. Strażnicy dotarli do kuchni skąd się wydobywał. Po wywietrzeniu pomieszczenia okazało się, że w metalowej misce i sitku spalane są papiery. Pomimo sprzeciwu kobiety strażnicy ugasili źródło dymu i ognia. 71 latka oświadczyła, że paliła stare zdjęcia i zbędne dokumenty. Została poinformowana, że jest to zabronione a działanie takie prowadzi do zadymienia całego budynku. Kobiecie przekazano, że jeśli sytuacja się powtórzy zostanie ukarana mandatem karnym do 500zł lub sprawa zostanie skierowana do sądu.

  • ulica Powstańców Śląskich - dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o palących się pobliskich łąkach. Strażnicy miejscy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Została powiadomiona Straż Pożarna. Do czasu jej przyjazdu strażnicy zabezpieczali miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Ogień przemieszczał się bardzo szybko a to mogło stwarzać zagrożenie dla przechodzących pobliską ścieżką osób. Ogień został ugaszony przez przybyły na miejsce zastęp Straży Pożarnej.

  • w ciągu tygodnia dyżurny Straży Miejskiej otrzymał ponad 10 zgłoszeń dotyczących martwych zwierząt. Przeważnie są to skutki potrąceń przez pojazdy. Straż Miejska stara się najpierw potwierdzać zgłoszenie a następnie przekazywać do służb i instytucji odpowiedzialnych za dalsze działania. Zgłoszenie z osiedla Czarne dotyczyło martwej sarny. Zgłoszenie zostało przekazane do schroniska dla małych zwierząt. Na miejscu okazało się, że oprócz wskazanego zwierzęcia pracownicy znaleźli w pobliskim rowie szczątki kilku saren. Wszystko wskazywało, że przyczynił się do tego człowiek. Zostało pozyskane mięso natomiast reszta wrzucona do rowu.

  • Osiedle Robotnicze - strażnicy miejscy otrzymali informację, że na ulicy Rodzinnej widziana była osoba, która podając się za kontrolera instalacji gazowych proponowała kredyty na zakup urządzeń gazowych lub wymianę tych urządzeń. Pomimo wzmożonych kontroli okolicy nie udało się spotkać opisanej osoby. Sporządzono notatkę informacyjną dla mediów lokalnych.

  • ulica Chrobrego - w godzinach porannych dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o bardzo dużym zadymieniu. Strażnicy, którzy udali się na miejsce zauważyli gesty dym już na ulicy Wyszyńskiego a rozchodził się aż do ulicy Poznańskiej i Kasprowicza. Gdy dotarli pod wskazany adres wszystko wskazywało, że zapaliły się pobliskie komórki. W gęstym dymie zauważyli osobę, która trzymała w ręku palnik i wypalała kable celem pozyskania miedzi. Strażnicy nakazali natychmiastowe zakończenie działań i ugaszenie ognia. 25 latek mieszkaniec budynku przy którym wypalał kable został ukarany 500 złotowym mandatem karnym oraz poinformowany, że gdy sytuacja się powtórzy sprawa zostanie skierowana do sądu.

  • ulica Krzywoustego - wspólnie z pracownikami schroniska odłowiono 3 psy w tym jednego rannego i przewieziono do schroniska dla małych zwierząt.

  • ulica Wiejska - zgłoszenie o palącym się wewnątrz drzewie. Zgłoszenie potwierdzono. Na miejsce wezwano Straż Pożarną. Strażacy ugasili ogień.  
  •  

    Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 33 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 17 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 3 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 11 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole wykazały w 3 przypadkach spalanie odpadów). 4 osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań a 2 zostały odwiezione do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 22 zgłoszenia dotyczące zwierząt. 12 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 2 razy wobec osób bezdomnych (wszystkie odmówiły udzielenia pomocy). 3 zgłoszenie dotyczyło uszkodzonej infrastruktury (studzienki, znaki drogowe, uszkodzona nawierzchnia jezdni), 2 osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu i zabrane do szpitala. 3 interwencje dotyczyły pożarów i zostały przekazane Straży Pożarnej 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWszystkich329839

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@