Strona główna
75 75 251 62
Spalali odpady powodując zagrożenie Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
04.04.2016.
  W minionym tygodniu strażnicy miejscy udali się kilkanaście razy na interwencje dotyczące dużego zadymienia, głównie z kominów.

Tylko w 3 przypadkach okazało się, że spalane są odpady w miejscach gdzie powodowało to zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie zdrowia i życia. Na ulicy Różyckiego (blok), 71 letnia kobieta postanowiła spalić niepotrzebne dokumenty i zdjęcia w metalowej misce, którą ustawiła na blacie kuchennym bezpośrednio pod drewnianymi szafkami. Na szczęście czujni sąsiedzi zgłosili do dyżurnego Straży Miejskiej, że przez drzwi wejściowe czuć zapach spalenizny. Pomimo dużego zadymienia w mieszkaniu kobieta otworzyła drzwi i wpuściła strażników do środka. Ci natychmiast ugasili ogień i pootwierali okna. Kobieta została poinformowana, że takie działania są zabronione i mogą spowodować pożar w mieszkaniu a także jest to bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia osób przebywających w pomieszczeniu.

Kolejna interwencja dotyczyła silnego zadymienia w okolicy ulicy Chrobrego. Dym silnie drażniący drogi oddechowe unosił się od ulicy Wyszyńskiego przez Chrobrego, Poznańską do Kasprowicza. Źródło dymu strażnicy zlokalizowali na jednym z podwórek przy ulicy Chrobrego. Na początku wyglądało to na pożar okolicznych komórek. Po chwili z kłębów dymu wyłonił się mężczyzna z palnikiem gazowym w ręku. 25 latek oświadczył, że za pomocą tego sprzętu wypala izolację z przewodów elektrycznych. Strażnicy nakazali natychmiastowe zaprzestanie czynności i ugaszenie ogniska. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni wypalając izolację w bezpośredniej bliskości okien mieszkań oraz drewnianych komórek. W jednej z nich stała butla z gazem, do której podłączony był palnik. Za swój czyn został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.
 
18 Września 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dobrowit, Irena,
Irma, Józef,
Ryszarda, Stefania,
Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało 105 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Fotoradar

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj96
mod_vvisit_counterWszystkich321913

Twój IP:
54.80.219.236
Twój Host:
ec2-54-80-219-236.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@