Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 4-10 kwietnia 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
11.04.2016.
   W dniach od 4 do 10 kwietnia 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 384 interwencje.
Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


 • ulica Wrocławska - zgłoszenie dotyczyło dwóch agresywnych psów, biegajacych luzem i atakujących przechodniów. Strażnicy ustalili właściciela zwierząt. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

 • podczas patrolu, na Placu Kościelnym funkcjonariusze zauważyli dziwnie zachowującą się kobietę. Podeszli i zapytali czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta odmówiła. W tym samym czasie na plac wbiegło trzech chłopców, którzy powiedzieli strażnikom, że to ta osoba ukradła telefon ze świetlicy środowiskowej.
  Strażnicy nakazali kobiecie okazanie rzeczy, które przy sobie posiada. Kobieta okazała rzeczy, jednak nie było wśród nich telefonu. Nagle spod ubrania rozległ się dzwięk dzwonka. 39 letnia mieszkanka Jeleniej Góry sprawiała wrażenie zaskoczonej jednak nie pozostało nic innego jak wyjęcie rzeczy, o której zapomniała. Trzej chłopcy obecni na miejscu zdarzenia potwierdzili, że jest to skradziony smartfon. 39 latka oświadczyła, że nie wie jak stała się w jego posiadaniu.
  Gdy telefon zadzwonił powtórnie strażnicy odebrali połączenie. Dzwoniła opiekunka świetlicy, która go szukała. Kobieta dotarła na miejsce zdarzenia po kilku minutach wraz ze swoją podopieczną, właścicielką telefonu, która potwierdziła, że to jej sprzęt.
  Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

 • strażnicy miejscy patrolujący ulicę Staffa zauważyli dużą plamę na jezdni w okolicy jednego z pojazdów. Okazało się, że z zaparkowanego Fiata Cinquecento wycieka na jezdnię benzyna. W związku z realnym zagrożeniem pożarem strażnicy wezwali na miejsce Straż Pożarną a do czasu jej przybycia zabezpieczali miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Przybyli strażacy zneutralizowali wyciek. W tym samym czasie strażnicy miejscy po rozpytaniu okolicznych mieszkańców ustalili właścicela pojazdu. 34 letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, powiadomiony telefonicznie, dojechał na miejsce po kilkunastu minutach. Prawdopodobną przyczyną wycieku była nieszczelność przewodów zbiornika lub jak oświadczył właścicel, zatankowanie paliwa „pod korek".

 • strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn nielegalnie pozbywających się gruzu. Do zdarzenia doszło w okolicy Al. Solidarności. Strażnicy kontrolujący miejsca dzikich wysypisk zauważyli jak w jednym z nich dwóch mężczyzn opróżnia samochód dostawczy z gruzu. Byli całkowicie zaskoczeni interwencją strażników w tym miejscu. Obydwaj mężczyźni, mieszkańcy Jeleniej Góry, zostali ukarani mandatami karnymi. Dodatkowo cały wysypany gruz musieli z powrotem załadować na samochód.
  Strażnicy miejscy z Jeleniej Góry od początku roku interweniowali kilkadziesiąt razy na zgłoszenia mieszkańców o nielegalnych wysypiskach i spalaniu odpadów. W przypadku ustalenia sprawcy z reguły jest on karany mandatem w maksymalnym wymiarze lub sprawa trafia do sądu. W tym miesiącu to już trzecia interwencja zakończona sukcesem.

 • strażnicy miejscy ukarali 2 osoby, które spalając odpady zadymiały okolicę (wypalanie kabli i kartonów), oraz interweniowali wobec kilku działkowców spalających odpady roślinne na terenie ogródków działkowych (osoby ugasiły ogniska, zostały poinformowane o obowiązujących przepisach dotyczących segregacji odpadów). Jedna osoba wypalająca kable energetyczne została przekazana policji.


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 36 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 27 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 4 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 15 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały wypalania odpadów w piecach, dwa przypadki wypalania kabli). 8 zgłoszeń dotyczyło osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych, 3 osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań a 1 została odwieziona do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 16 zgłoszeń dotyczących zwierząt. 19 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 6 razy wobec osób bezdomnych (głównie śpiących na klatkach schodowych, wszystkie odmówiły udzielenia pomocy i opusciły miejsca interwencji). 2 zgłoszenia dotyczyły uszkodzonej infrastruktury (latarnie, studzienki, znaki drogowe, uszkodzona nawierzchnia jezdni lub chodnika), 1 osoba została przekazana pogotowiu ratunkowemu i zabrana do szpitala. 1 interwencja dotyczyła nielegalnej wycinki i przycinki drzew. Strażnicy ujęli 1 osobę podejrzewaną o kradzież telefonu komórkowego a także 2 osoby nielegalnie wysypujące gruz. 1 raz funkcjonariusze SM poprosili o pomoc Straż Pożarną (neutralizacja wycieku paliwa). 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@