Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 11-17 kwietnia 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
17.04.2016.
    W dniach od 11 do 17 kwietnia 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 370 interwencji.


Wybrane interwencje Straży Miejskiej:

 • strażnicy miejscy pomogli niepełnosprawnej kobiecie mającej problemy z poruszaniem się. Strażnicy przetransportowali kobietę z parkingu przy ulicy Podgórzyńskiej, gdzie przyjechała autobusem, do głównego wejścia do Term Cieplickich. Tam niepełnosprawna udała się na zajęcia rehabilitacyjne.

 • ulica Głowackiego - strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o dwóch martwych łabędziach na brzegu stawu. Zgłoszenie potwierdzono. W krzakach strażnicy znaleźli dwa martwe ptaki. Informację przekazali do odpowiednich służb.

 • ulica Mickiewicza, okolice sądu. Ciągłe zgłoszenia o nieprawidłowo parkujących pojazdach. Kierowcy parkują na przejściu dla pieszych, powierzchniach wyłączonych z ruchu oraz blokują wjazd i wyjazd z posesji. Interwencje kończą się karami przewidzianymi przez prawo a w skrajnych przypadkach również odholowaniem pojazdu.

 • ulica Moniuszki - pojazdy ciężarowe dowożące towar do marketu parkują w okolicy budynków mieszkalnych z włączonymi agregatami chłodniczymi. W godzinach nocnych jest to bardzo uciążliwe i zakłóca ciszę nocną. Po interwencji strażników pojazdy odjeżdżają w inne miejsca.

 • ulica Tetmajera - zgłoszenie mieszkańca dotyczyło martwego psa znajdującego się w budynku. Na miejscu okazało się, że martwe zwierze leży w jednym z mieszkań. Jeden z mieszkańców budynku nakazał strażnikom natychmiastowe zabranie psa. Gdy usłyszał, że nie mogą tego zrobić bo zajmują się tym odpowiednie służby, powiadomił o sprawie lokalne media. Strażnicy w toku dalszych czynności na miejscu zdarzenia skontaktowali się z właścicielem mieszkania i poinformowali go gdzie można przekazać martwe zwierzę. Gdy mężczyzna dowiedział się, że jest to usługa płatna, oświadczył, że nie ma pieniędzy i pies zostanie w mieszkaniu. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce przyjechała matka mężczyzny i oświadczyła, że zajmie się sprawą i zapłaci za utylizację zwierzęcia.

 • ulica Przeskok - ojciec uczył syna jak strzelać z wiatrówki. Strzelali w ścianę jednego z budynków. Przybyli na miejsce strażnicy nakazali zaprzestanie czynności. Poinformowali mężczyznę, że oprócz zniszczeń elewacji stwarzają zagrożenie dla osób postronnych.

 • dziewięciu strażników miejskich zakończyło kurs i pozytywnie zdało egzamin teoretyczny i praktyczny z kwalifikowanej pierwszej pomocy uzyskując tym samym tytuł RATOWNIKA.

  Kurs obejmował następujące zagadnienia:

  1. Organizacja ratownictwa medycznego - podstawy prawne,
  2. Bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia
  3. Zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu
  4. Elementy anatomii fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe
  5. Poszkodowany nieprzytomny
  6. resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, sytuacje szczególne)
  7. zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną
  8. wstrząs
  9. inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie
  10. urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn
  11. Urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru
  12. Taktyka działań ratowniczych - zdarzenia masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka
  13. Ewakuacja ze strefy zagrożenia
  14. Udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych
  15. Psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych


Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 33 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 9 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek, 4 razy na zgłoszenia o osobach natarczywie żebrzących a także 6 razy na zgłoszenia o dużym zadymieniu z kominów (kontrole nie wykazały wypalania odpadów w piecach, dwa przypadki wypalania kabli). 5 zgłoszeń dotyczyło osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych, 2 osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań a 1 została odwieziona do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 13 zgłoszeń dotyczących zwierząt. 18 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. Strażnicy interweniowali również 6 razy wobec osób bezdomnych (głównie śpiących na klatkach schodowych, wszystkie odmówiły udzielenia pomocy i opuściły miejsca interwencji). 2 zgłoszenia dotyczyły uszkodzonej infrastruktury (latarnie, studzienki, znaki drogowe, uszkodzona nawierzchnia jezdni lub chodnika), 2 interwencje dotyczyła nielegalnej wycinki i przycinki drzew. 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWszystkich329836

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@