Strona główna
75 75 251 62
Tydzień ze Strażą Miejską 18-24 kwietnia 2016 r. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
25.04.2016.
   W dniach od 18 do 24 kwietnia 2016 r. strażnicy miejscy z Jeleniej Góry podjęli 436 interwencji.


Wybrane interwencje Straży Miejskiej:


  • ulica Krakowska - strażnicy miejscy podczas nocnych kontroli okolic ogródków działkowych, zauważyli stojący pojazd, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. W związku z licznymi kradzieżami na terenie ogródków, strażnicy poprosili o Policję o skontrolowanie pojazdu. Policjanci podczas konroli znaleźli przy jednym z mężczyzn narkotyki. Dalsze czynności prowadzi Policja.

  • ulica Langego - strażnicy miejscy patrolujący teren parkingu zauważyli uszkodzony InfoBox. Z urządzenia został skradziony komputer. Na miejscu strażnicy sporządzili dokumentację fotograficzną dla Urzędu Miasta. O sprawie powiadomili również Policję. Tego samego dnia podczas asysty udzielonej policjantom, w jednym z lokali przy ulicy Zjednoczenia Narodowego, strażnicy miejscy zauważyli skradziony komputer. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

  • Wzgórze Kościuszki - zgłoszenie około godziny 1.15 w nocy, dotyczyło o możliwości dewastacji sprzętu treningowego na terenie parku i dochodzącego z tego miejsca hałasu.

    Przybyły na miejsce patrol Straży Miejskiej był zaskoczony tym co zastał. Dwóch młodych mężczyzn, rozwiesiło dywan na placu zabaw i trzepało go drewnianym kijem. Byli zaskoczeni interwencją i nie przypuszczali, że będzie to w nocy komuś przeszkadzać.

  • dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od kobiety przebywającej poza granicami kraju, że ta nie może się dodzwonić do chorej matki i jest zaniepokojona czy coś się nie stało. Telefonu nie odbierała również opiekunka przebywająca z jej matką. Strażnicy udali się pod wskazany adres i ustalili, że telefon nie działa z powodu awarii a z kobietami jest wszystko w porządku. Informację przekazano do zgłaszającej.

  • Park Żiżki - zgłoszenie o leżącym na ławce mężczyźnie - na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej (strażnik i strażnik-ratownik), który stwierdził, że mężczyzna jest mocno wyziębiony i w mokrej odzieży. On sam, jak to zwykle bywa, nie chciał od funkcjonariuszy żadnej pomocy, jednak pozostawienie go w tym stanie, mogło by zagrażać jego życiu. Strażnicy wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. Okazało się, że temperatura ciała mężczyzny to niecałe 34 st.C. Został zabrany do szpitala.Strażnicy miejscy ponadto interweniowali 38 razy na zgłoszenia mieszkańców o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach (blokowanie wjazdu/wyjazdu, parkowanie na zieleni, utrudnianie ruchu), 18 razy na zgłoszenia o osobach zakłócających ład i porządek oraz natarczywie żebrzących, 10 razy na zgłoszenia o spalaniu odpadów i nadmiernym zadymieniu z kominów (palenie płytą wiórową za starych mebli, palenie niskiej jakości opałem oraz stwierdzono kilka przypadków spalania odpadów roślinnych na wolnym powietrzu). 21 zgłoszeń dotyczyło spraw porządkowych. 5 zgłoszeń dotyczyło osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych, 2 osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań a 2 zostały odwiezione do miejsca zamieszkania. Strażnicy miejscy otrzymali również 11 zgłoszeń dotyczących zwierząt. Strażnicy interweniowali również 7 razy wobec osób bezdomnych (głównie śpiących na klatkach schodowych, wszystkie odmówiły udzielenia pomocy i opuściły miejsca interwencji). 3 zgłoszenia dotyczyły uszkodzonej infrastruktury (latarnie, studzienki, znaki drogowe, uszkodzona nawierzchnia jezdni lub chodnika), 1 zgłoszenie dotyczyło nielegalnego rozklejania ogłoszeń. 3 razy poproszono o pomoc Straż Pożarną w związku z palącymi się łąkami. Strażnicy otrzymali również od dyżurnego Policji rysopisy 3 poszukiwanych osób.


 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWszystkich329839

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@