Strona główna
75 75 251 62
Niebezpieczny dojazd do szkoły Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
05.05.2016.
    – Każdego miesiąca dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. A raz nawet były dwa jednego dnia – mówi Mariusz Synówka, przewodniczący rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Stara się o poprawę bezpieczeństwa na ruchliwej zabobrzańskiej ulicy. Od dzisiaj będą tam wzmożone patrole straży miejskiej.

Chodzi o ulicę Różyckiego i wjazd do SP nr 8. Znajduje się on pomiędzy tzw. dołkiem a budynkiem poczty i filii Książnicy Karkonoskiej. Odkąd w szkole powstał plac z miejscami do wysiadania, ruch w tym miejscu w godzinach porannych jest duży. Wyjeżdżający nie mogą swobodnie włączyć się do ulicy Różyckiego. – Tam często jest sznur aut – mówi M. Synówka. Ale nie to jest problemem. – Wielu kierowców oczekujących w korku na przejazd przez skrzyżowanie z ulicą Ogińskiego często łamie przepisy – tłumaczy. – Są tak niecierpliwi, że przekraczają podwójną ciągła linię wjeżdżając na przeciwległy pas i tym pasem jadą w kierunku skrzyżowania z ul. Ogińskiego.

Było już z tego powodu kilka zdarzeń drogowych w tym miejscu. – Kiedyś dojdzie do tragedii – mówi. Kilka dni temu odbyło się spotkanie w tej sprawie, z przedstawicielami rady rodziców, straży miejskiej i Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. M. Synówka zaproponował, by wybudować podwyższoną wysepkę pomiędzy jednym a drugim pasem ruchu na ul. Różyckiego, lub by na to miejsce skierować kamerę monitoringu miejskiego. Operator „wyłapywałby” kierowców przekraczających przepisy, kierował sprawę na policję a ta karała go mandatem.
– W tym miejscu należałoby poprawić bezpieczeństwo, ale na razie nie przewidziano takiego zadania w budżecie – przyznaje Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Pierwszy krok powinna zrobić szkoła: wystąpić z pismem do prezydenta bądź do nas. Proponuje inne rozwiązanie: wybudowanie łącznika prowadzącego do szkoły od parkingu przy ul. Różyckiego. – Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż na wlocie do ul. Różyckiego jest sygnalizacja świetlna – mówi. – Trzeba byłoby najpierw ustalić, czyj jest to teren. Tak czy inaczej, czekamy na odzew ze strony szkoły.

Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze przyznaje, że straż już podjęła pewne działania. – Skierowaliśmy w to miejsce nasze patrole. Będą tam stały w godzinach porannego szczytu, kiedy wielu kierowców dowozi dzieci do szkoły - mówi. Tyle, że straż miejska nie może ukarać kierowcy przejeżdżającego samochodu. – Ale sama obecność strażników może spowodować, że wielu kierowców zdejmie nogę z gazu i zastanowi się przed przekroczeniem przepisów – mówi. – Poza tym, straż ma możliwość ukarania pieszych – uczniów i rodziców, którzy przebiegają tamtędy przez ulicę, przeskakując barierki zabezpieczające i omijając wolno jadące samochody. Skracają sobie drogę, żeby nie spóźnić się na lekcje. Patrole mają pojawić się od dzisiaj (czwartek, 5 maja).

źródło: tekst i foto Nowiny Jeleniogórskie NJ24  link

 
18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWszystkich329835

Twój IP:
52.201.244.140
Twój Host:
ec2-52-201-244-140.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@