Strona główna arrow Interwencje arrow Strażnicy miejscy udzielali pierwszej pomocy
Strażnicy miejscy udzielali pierwszej pomocy Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
09.10.2016.
W miniony piątek (07.10) strażnicy miejscy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kilku osobom.

Do pierwszego zdarzenia doszło w parku Żiżki. W godzinach porannych dyżurny monitoringu miejskiego zauważył leżącą na ziemi osobę. Na miejsce udał się niezwłocznie patrol straży miejskiej. Z mężczyzną był utrudniony kontakt i jego stan wskazywał, że jest w głębokiej hipotermii (temperatura powietrza tej nocy wynosiła tylko kilka stopni powyżej zera). Na miejsce wezwany został zespół Pogotowia Ratunkowego. W pewnym momencie u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia i oddechu. Strażnicy wspólnie z ratownikami prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Temperatura ciała poszkodowanego wynosiła tylko 28 stopni Celsjusza. Na miejsce została wezwana druga karetka (specjalistyczna). Mężczyzna został zabrany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Strażnicy dowiedzieli się od innego mężczyzny siedzącego w pobliżu na ławce, że wieczorem razem z poszkodowanym spożywał alkohol (prawdopodobnie denaturat) a następnie usnęli na ławce. Drugi mężczyzna, też wyziębiony, został również zabrany do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło przy ulicy Elsnera. Zgłoszenie dotyczyło leżącego na chodniku mężczyzny. Na miejsce udali się strażnicy-ratownicy KPP (kwalifikowanej pierwszej pomocy). Mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie przeprowadzonego wywiadu medycznego ustalili, że mężczyzna przeszedł niedawno udar mózgu. Poszkodowany poinformował ratowników, że ma zawroty głowy i nie pamięta jak doszło do upadku. Na miejsce został wezwany zespół Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Następne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który leżał w krzakach przy ulicy Podwale i miał problemy z oddychaniem. Na miejsce natychmiast udali się strażnicy-ratownicy KPP. Mężczyźnie udzielili pierwszej pomocy polegającej na udrożnieniu dróg oddechowych i zapewnieniu bezpiecznej pozycji. Tym razem mężczyzna przesadził tylko z ilością spożytego alkoholu. Po przebadaniu przez lekarza trafił do wytrzeźwienia do policyjnej izby zatrzymań.
 
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@