Strona główna
75 75 251 62
Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
24.12.2016.
   W wigilijne popołudnie strażnicy miejscy z Jeleniej Góry, na ulicy Paderewskiego, ujęli nietrzeźwego kierowcę.

Około 12.30 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że w budynku przy ulicy Bacewicz grupa młodych osób dewastuje ozdoby świąteczne i próbuje włamać się do piwnicy. Następnie na klatce schodowej wszyscy spożywali alkohol. Gdy strażnicy przybyli na miejsce okazało się, że cała grupa opuściła budynek, wsiadła do zaparkowanego przed budynkiem Nissana i odjechała. Strażnicy otrzymali od mieszkańców numery rejestracyjne pojazdu oraz informację, że kierowca również spożywał alkohol.

Strażnicy rozpoczęli poszukiwania pojazdu po ulicach Zabobrza. O zdarzeniu poinformowany został dyżurny Komendy Miejskiej Policji. Strażnicy miejscy mieli szczęście. Przy ulicy Różyckiego zauważyli poszukiwany pojazd. Kierowca Nissana próbował zgubić strażników gwałtownie skręcając i często zmieniając pasy ruchu. Dyżurny Straży Miejskiej na bieżąco informował dyżurnego Policji o lokalizacji Nissana.

W związku z realnym zagrożeniem dla ruchu pieszych i innych pojazdów strażnicy dali sygnał do zatrzymania kierującemu Nissanem. Kierowca zatrzymał pojazd. Funkcjonariusze zablokowali przejazd i nakazali kierowcy wyłączenie silnika. Z auta wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejscu w ciągu kilkudziesięciu sekund zjawił się patrol Policji, który podjął dalsze czynności.

Kierujący Nissanem 31 letni mieszkaniec Jeleniej Góry został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał blisko promil i wartość ta rosła. Jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Pasażerowie po wylegitymowaniu i rozmowie na temat zachowania w budynku, oddalili się z miejsca zdarzenia. Mieszkańcy budynku poinformowali strażników, że ozdoby zostały naprawione we własnym zakresie i nie ma potrzeby dalszych działań.

 
21 Listopada 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada,
Maria, Piotr,
Regina, Rena, Rufus,
Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało 41 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWszystkich327181

Twój IP:
54.234.13.175
Twój Host:
ec2-54-234-13-175.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@