Strona główna
75 75 251 62
Interwencje strażników miejskich Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
15.02.2017.
    Strażnicy miejscy z Jeleniej Góry, od poniedziałku, podjęli blisko 130 interwencji i zareagowali na prawie 70 zgłoszeń mieszkańców.


Wybrane interwencje strażników miejskich

Minionej doby strażnicy miejscy z Jeleniej Góry przeprowadzili kilkanaście interwencji dotyczących nadmiernego zadymienia z kominów. We wszystkich przypadkach kontrole palenisk nie wykazały spalania materiałów zabronionych.

Przy ulicy Orkana strażnicy interweniowali wobec dzieci bawiących się na zamarzniętej tafli pobliskiego stawu. Wszystkie dzieci bezpiecznie opuściły miejsce. Zostały poinformowane o zagrożeniach płynących z zabaw w tym miejscu.

Przy ulicy Grunwaldzkiej funkcjonariusze SM interweniowali wobec mężczyzny z zanikami pamięci. Po kilku minutach rozmowy udało się ustalić, że mieszka on w schronisku im. Brata Alberta. Został tam przewieziony i pozostawiony pod opieką opiekuna placówki.

Strażnicy miejscy interweniowali również przy ulicy XX lecia wobec właściciela pięciu kotów, które regularnie chodzą po samochodach zaparkowanych pod blokiem. Wg zgłaszającego oprócz zabrudzeń błotem niszczą lakier pojazdów. Właściciel zwierząt został poinformowany o konsekwencjach prawnych jeśli właściciele pojazdów skierują sprawę do sądu.

Ulica Poznańska - interwencja patrolu Straży Miejskiej wobec osób spożywających alkohol w miejscu zabronionym i załatwiających tam potrzeby fizjologiczne. Ukarano trzy osoby.

Strażnicy interweniowali również wobec nietrzeźwego pasażera autobusu MZK. Mężczyzna został wyprowadzony z pojazdu. Po zakończeniu interwencji z przystanku oddalił się pieszo.

Patrol strażnik miejski/policjant interweniował przy ulicy Kiepury wobec nietrzeźwego mężczyzny, który nie mógł upuścić o własnych siłach zamarzniętej kałuży. Ślizgał się i przewracał a to nie pomagało mu w dotarciu do jej krawędzi. Funkcjonariusze przeprowadzili mężczyznę w suche i bezpieczne miejsce. Po wylegitymowaniu udał się o własnych siłach do miejsca zamieszkania.

Strażnicy miejscy, wykorzystując posiadane urządzenie rozruchowe, uruchomili mieszkańcom osiem pojazdów z wyładowanymi akumulatorami.
 
23 Lutego 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWszystkich337473

Twój IP:
52.91.176.251
Twój Host:
ec2-52-91-176-251.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@