Strona główna
75 75 251 62
Uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
22.03.2017.
   Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14. 45 w kamienicy przy ulicy Wincentego Pola 5A. Strażnicy miejscy jadący na interwencję zauważyli duże ilości dymu wydostającego się z jednego z okien.

Funkcjonariusze SM o sytuacji powiadomili dyżurnego i pobiegli do budynku ocenić sytuację. Cała klatka schodowa była zadymiona. Na jednym z pięter, w otwartych drzwiach mieszkania, strażnik zauważył półprzytomnego mężczyznę z pogrzebaczem w ręku. Mężczyzna miał nadpalone włosy i poparzoną skórę twarzy oraz ręki. W tym samym czasie w związku z realnym zagrożeniem drugi ze strażników rozpoczął ewakuację mieszkańców. Poszkodowany mężczyzna przekazał strażnikom, że w jego mieszkaniu pozostał pies. Funkcjonariusz SM próbował ponownie dostać się do mieszkania celem ratowania zwierzęcia, jednak ze względu na rozprzestrzeniający się pożar i realne zagrożenie, odstąpił od tego.

Na miejsce dyżurny Straży Miejskiej wezwał Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe, Policję oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Strażnicy miejscy czynnie pomagali strażakom w prowadzeniu akcji. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Poszkodowany, starszy mężczyzna, został przewieziony do szpitala Akcja gaśnicza i zabezpieczenie miejsca zdarzenia trwało do godziny 16.30.

Strażnicy miejscy z innego patrolu przewieźli żonę poszkodowanego mężczyzny do szpitala przy ulicy Ogińskiego aby tam mogła spotkać się z mężem. Następnie udali się z kobietą do Sobieszowa, gdzie został zorganizowany tymczasowy nocleg przez Wydział Zarządzania Kryzysowego. Tam czekał również ciepły posiłek.

Poszkodowane małżeństwo straciło w pożarze cały dobytek oraz psa.


foto - źródło - portalik24.pl

 
22 Marca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław,
Godzisław,
Katarzyna,
Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało 285 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj88
mod_vvisit_counterWszystkich340490

Twój IP:
54.243.17.113
Twój Host:
ec2-54-243-17-113.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@