Strona główna arrow Akcje arrow Ruszyła akcja "Posprzątaj po swoim psie"
Ruszyła akcja "Posprzątaj po swoim psie" Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
31.03.2017.
   Dzięki inicjatywie i pod patronatem Prezydenta Miasta Straż Miejska w Jeleniej Górze rozpoczęła akcję „Posprzątaj po swoim psie". Z myślą o naszych pupilach patrole rozdają mieszkańcom specjalne pakiety.

Strażników miejskich z takimi pakietami będzie można spotkać głównie na jeleniogórskich osiedlach gdzie problem pozostawionych psich odchodów jest największy, ale nie tylko. Funkcjonariusze będą prowadzić akcję na terenach parków (oczywiście w tych gdzie można z pieskiem wchodzić) oraz w tych częściach miasta gdzie wg mieszkańców problem jest największy.

Takich pakietów Straż Miejska otrzymała 500 sztuk. Zainteresowanie jest ogromne. Jak twierdzą właściciele czworonogów jest to fajny gadżet, który można przypiąć do smyczy i mieć sprzęt do sprzątania przy sobie.

Straż Miejska prowadziła już wiele akcji informacyjnych na temat sprzątania po zwierzętach. Informacje najbardziej trafiają do dzieci i młodzieży szkolnej. Ale i wśród osób starszych strażnicy zauważają poprawę w tym kierunku. Mieszkańcy chcą mieć czyste trawniki, chcą mieszkać czyściej i jak często zauważają mundurowi pilnują siebie nawzajem.

Po pierwszym dniu akcji można powiedzieć, że to działania trafione. Mieszkańcy są zaskoczeni, zadowoleni a ci, którzy usłyszeli o akcji od znajomego czy sąsiada pytaja sami strażników o pakiety.

Mamy nadzieję, że akcja i działania strażników miejskich spowodują, że mieszkańcy bedą chętniej sprzątać po swoich zwierzętach.
Relacja foto i video

1.
ABC_2856.jpg
2.
ABC_2860.jpg
3.
ABC_2866.jpg
4.
ABC_2870.jpg
5.
ABC_2877.jpg
6.
ABC_2887.jpg
7.
ABC_2894.jpg
8.
ABC_2897.jpg
9.
ABC_2901.jpg
 

materiały foto i wideo dzięki uprzejmości portalik24.pl

 
Copyright © 2005-2018 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@