Strona główna
75 75 251 62
Uczę się bezpiecznie żyć Drukuj _CMN_EMAIL_ALT
Dodał: Artur Wilimek - Rzecznik Prasowy SM   
05.04.2017.
   Jeleniogórski półfinał 13. Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” 4 kwietnia zgromadził ponad 300 dzieci ze 100 przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z obszaru Euroregionu Nysa. Hala sportowa przy ulicy Złotniczej zamieniła się w poligon, gdzie dzieci i młodzież poddawani byli rozmaitym zadaniom związanym z bezpiecznym i ekologicznym życiem. Niemal sto zadań konkursowych sędziowało ponad 100 sędziów.

Laureaci trzech pierwszych miejsc wystąpią w finale 10 maja na Uniwersytecie Wrocławskim.

W kategorii „zerówki” zwyciężyło Miejskie Przedszkole nr 27 z Jeleniej Góry, przed jeleniogórskim Miejskim Przedszkolem nr 13 i Przedszkolem Niepublicznym nr 3 Pajacyk ze Zgorzelca.

W kategorii „klasy I – III” pierwsze miejsce zdobyła SP nr 10 z Jeleniej Góry, drugie miejsce MZS nr 3 SP nr 2 z Bolesławca, a trzecie SP nr 3 z Kowar.

Wśród „klas IV – VI” prym wiodła SP nr 3 w Kowarach, przed SP nr 4 z Bolesławca i MZS nr 1 SP nr 5 z Bolesławca.

W kategorii „gimnazja” najlepsze okazało się gimnazjum z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, drugie miejsce uzyskało gimnazjum z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a trzecie Gimnazjum Katolickie z Jeleniej Góry.

To był już trzeci półfinał, wcześniej podobne odbyły się w Legnicy i Wałbrzychu. Przez 13 edycji konkursu organizowanego przez Euroregion Nysa bezpiecznie żyć uczyło się ponad 300 tysięcy dzieci i młodzieży.

- Konkurs uczy praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy innym i sobie oraz prawidłowego i ekologicznego zachowania w zagrożeniach dnia codziennego – tłumaczy Maciej Gałęski, organizator konkursu – Konkursów pierwszej pomocy czy ekologicznych w Polsce jest bardzo dużo, ale wszystkie dotyczą wybranych dziedzin. Nasz konkurs jest multimedialny. Bo człowiek nie funkcjonuje w życiu w jakimś wycinku życia.

W zorganizowaniu stanowisk i sędziowaniu pomagały Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 1 i nr 3 z Jeleniej Góry, Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, Nadleśnictwo “Śnieżka” w Kowarach, Grupa Karkonoska GOPR, Straż Miejska w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Karkonoski Park Narodowy, Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Ochotnicza Straż Pożarna w Sosnówce oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Podgórzynie.

źródło (tekst i foto): nj24.pl
 
22 Marca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław,
Godzisław,
Katarzyna,
Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało 285 dni.

Holowanie

Blokada

Żółta kartka

Akcje

To akcja ograniczenia

sprzedaży artykułów

tytoniowych dla osób

nieletnich.


Szczegóły akcji

Partnerzy

Praktyki w SM

Statystyka

Odwiedziło nas:
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWszystkich340485

Twój IP:
54.243.17.113
Twój Host:
ec2-54-243-17-113.compute-1.amazonaws.com
Copyright © 2005-2019 Artur Wilimek
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzezone
Publikowanie w mediach materialow z tej strony oraz calego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione.

@